Серцево-судинні захворювання – головна причина смерті в усьому світі, як серед чоловіків, так і жінок. На жаль, з віком кількість факторів ризику для таких захворювань зростає. Щоб вплинути на нього, варто внести кілька змін в звичний ритм життя і позбутися від трьох звичок.

Пропуск сніданку

Здоровий сніданок – краще початок дня. Огляд досліджень, опублікований в журналі Circulation, виявив значну зв’язок між сніданком і зниженням ризику ішемічної хвороби серця.

Відмова від зубної нитки

Здоров’я порожнини рота і здоров’я серця пов’язані сильніше, ніж багато хто думає. Згідно з дослідженням 2016 року, опублікованим в BMJ Postgraduate Medical Journal, бактерії порожнини рота можуть сприяти ризику атеросклерозу, затвердіння і звуження артерій, що значно збільшує ймовірність серцевого нападу.

Читайте також:  Симптоми деменції: ознака в очах вкаже на різке зниження роботи мозку

Занадто багато часу на самоті

Наявність друзів допомагає людям відчувати себе щасливими і пропонує довгострокові поліпшення здоров’я. Згідно з дослідженням 2016 року, опублікованим в журналі Heart, соціальна ізоляція може значно збільшити ризик розвитку серцевих захворювань.

Ті, хто повідомив про погані соціальні відносини, мали на 29 відсотків більше шансів зіткнутися з ішемічною хворобою серця, ніж люди з хорошими соціальними відносинами.