Наркоманія – це хвороба сучасного суспільства, яка поширюється стрімкими темпами і особливо серед молоді. Згідно статистики залежністю від наркотиків страждають 1,7% українського населення. З цією проблемою стикається кожна 10-та сім’я. Щороку від передозування і побічних ефектів наркотиків помирає до 12 тисяч людей. Наркоманія – це справжнє лихо для сім’ї, яке може застати зненацька. До такого неможливо підготуватись і нема чіткої схеми, як треба діяти в подібних випадках, адже все залежить від особистості людини, рівня її залежності та причин, які призвели до неї. У наркоманів спотворене сприйняття реальності, тому самі вони рідко усвідомлюють ризики для свого здоровя і життя. Вся тяжка робота тут лягає на плечі рідних і близьких, які хочуть уберегти дорогу людину від фатальної помилки.

Ознаки того, що людина вживає наркотики

Під дією наркотичних речовин змінюється свідомість, поведінка і навіть характер людини, тому не помітити це практично неможливо. Симптоми наркоманії можуть бути виражені в більшій чи меншій мірі залежно від виду наркотику, частоти його вживання і ступеня психологічної та фізичної залежності. Серед поведінкових реакцій найбільш характерними для наркомана є такі:

  • різкі перепади настрою, нерегульовані періоди знесилення і спонтанного збудження;
  • ізольованість від інших, замкнутість;
  • втрата інтересу до того, що раніше надихало;
  • нервозні “смикання”, відсутність спокою;
  • брехня, поява нових знайомих, які тримаються у таємниці.

Наркоман також страждає від безсоння і непереборної сонливості, у нього затуманена свідомість, що може спричинити неочікувані реакції. Нерідко у такої людини бувають галюцинації, спостерігається дезорієнтація у просторі, погіршення пам’яті. Людина з наркотичною залежністю часто випадає із соціуму. Вона втрачає цікавість до навчання, роботи та саморозвитку, перестає спілкуватись з друзями, членами сімї, колегами по роботі. Також змінюється зовнішній вигляд наркомана, він неохайний, не дотримується базових правил гігієни, може чинити протиправні дії. У таких людей можлива швидка втрата ваги, надто розширені чи звужені зіниці, може бути тривалий сухий кашель чи нежить. При виявленні більшості зазначених симптомів треба негайно починати лікування наркоманії – https://centervasilenko.ua/likuvannya-narkomaniyi – по цьому посиланню ви знайдете всю необхідну інформацію, як і де це краще робити.

Як врятувати близьку людину від наркоманії?

Залежність від наркотиків є чи не найбільш тяжкою з усіх залежностей, з якою самому впоратись не під силу. Щоб врятувати близьку людину, необхідно проявити неабияке терпіння і розуміння. Наркоман до останнього схильний не визнавати своєї хвороби, але важливою умовою успіху в боротьбі з залежністю є її визнання. Рідним потрібно докласти усіх зусиль, щоб хворий усвідомив і прийняв свій діагноз. Лише тоді він буде готовий конструктивно боротись зі своєю залежністю.

Головними етапами лікування наркоманії є боротьба з фізичною і психологічною залежністю. Для цього в професійних закладах таких, як медичний центр “Василенко” – https://centervasilenko.ua/ використовуються спеціальні методики з урахуванням індивідуальних особливостей хворих. Тут наркоманам допомагають впоратись з їхніми проблемами професійні медики, психологи та психотерапевти з багаторічним досвідом роботи.

*На правах реклами