Посмішка, як і гарний настрій в цілому, позитивно впливає на здоров’я. Чим частіше люди посміхаються, тим рідше вони стикаються з певними проблемами.

Підвищення настрій. Завдяки посмішці в крові з’являються ендорфіни, що підвищують рівень щастя. Посмішка підвищує приплив позитивних думок.

Знеболювання. Хороший сміх може надавати аналгетичну дію на організм. Це відбувається в тому числі і за рахунок згаданих вище ендорфінів. Сміх – відмінні ліки, так як він дозволяє організму виробляти власні знеболюючі, що не має будь-яких побічних ефектів.

Зниження тиску. У це складно повірити, але посмішки зменшують артеріальний тиск. Спочатку сміх призводить до збільшення частоти серцевих скорочень і споживання кисню, але за цим слідує період м’язової релаксації, скорочення пульсу і зниження артеріального тиску.

Читайте також:  Дієтолог розповіла про особливості інтервального голодування: кому підходить цей спосіб харчування?

Зміцнення імунітету. Посмішки допомагають зміцнити імунну систему, як показують дослідження. Це пов’язано зі здатністю сміху підвищувати обсяг імунних клітин і антитіл, що борються з інфекціями.

Зменшення рівня стресу. Посмішка або сміх активують і знімають стресові реакції. Коли в ході дослідження люди стикалися зі стресовими ситуаціями, то усміхнені добровольці демонстрували більш низьку частоту серцевих скорочень в порівнянні з тими, хто не посміхався.

Поліпшення відносин. Дослідники з’ясували, що усміхнені люди сприймаються оточуючими, як більш приємні і симпатичні. А через це збільшується ймовірність побудувати хороші відносини.

Омолодження. Посмішка, звичайно, не може зробити обличчя біологічно молодшим і навіть народжує зморшки на кінчиках губ і очей. Але при частих посмішках створюється дуже стійка ілюзія того, що ви виглядаєте молодше, як показують різні експерименти, в ході яких люди оцінювали вік інших осіб по фотографіях. Зображені з посмішками на обличчі сприймалися молодшими, як пише brightspringhealth.com.

Читайте також:  Названо овочі для збереження здоров'я мозку