Лікар поділився дешевшими замінниками авокадо, матчу та асаї, які все одно можуть принести користь вашому мозку.

Здорова дієта – це один із найбільших шарів захисту, який ви можете запропонувати своєму мозку.

Хоча суперпродукти пропонують безліч переваг для здоров’я завдяки вмісту в них сильнодіючих рослинних сполук, експерт поділився, що вам не потрібно глибоко лізти в кишені, щоб поліпшити здоров’я мозку.

1. Авокадо

Вершковий фрукт пережив бум популярності за останнє десятиліття, і багато лікарів стверджують, що він може підтримувати здоров’я мозку завдяки вмісту вітаміну Е.

Лікар погодилася з тим, що вживання авокадо корисне для здоров’я, але є й інші продукти повсякденного харчування, які ви можете додати до свого раціону, і які дадуть «ті самі результати».

Читайте також:  7 незвичайних симптомів менопаузи

Вживання в їжу різних горіхів, насіння та зелених овочів може задовольнити потреби організму у вітаміні Е, а також забезпечити вітаміни групи В, що підтримують роботу мозку, які також містяться в авокадо.

2. Матча

Незалежно від того, чи ви п’єте його холодним чи гарячим, у матчі немає нічого нового, оскільки цей зелений напій з’явився в Японії ще у 1100-х роках.

Його оздоровчі традиції ґрунтуються на змісті L-теаніну, який описує амінокислоту, яка знімає стрес, покращує настрій та допомагає регулювати режим сну.

Хоча матчу може принести більше користі для мозку, ніж зелений чай, дешевша альтернатива все ж таки пропонує деякі потужні ефекти.

Читайте також:  Лікарі розповіли на що вказує рання сивина

«Доведено, що поєднання L-теаніну та кофеїну в матчі має позитивний вплив на функцію мозку. Однак відмінності між матчем та зеленим чаєм не такі значні. Звичайний зелений чай пропонує багато з тих же когнітивних переваг завдяки багатому вмісту антиоксидантів, L-теаніну та кофеїну, без потенційних витрат та складнощів приготування, пов’язаних із матчу».

Ягоди асаї, наповнені антиоксидантами та протизапальними властивостями, можуть захистити ваш мозок від нейродегенеративних захворювань та допомогти покращити пам’ять.

Але дорога ягода не єдина, що містить антиоксиданти.

«Пігменти ягід (флавоноїди), які надають їм блискучих відтінків, допомагають покращити пам’ять та затримати її погіршення на два-три роки. Дві порції чорниці на тиждень підтримуватимуть рівень флавоноїдів на високому рівні».

Читайте також:  У холодну пору року можуть виникати небезпечні проблеми із серцем

Якщо ви не любитель чорниці, замість неї можна скуштувати ожину, чорну смородину та малину, додав лікар-нутриціолог.

Ферментовані продукти проти деменції

Є низка досліджень, що дозволяють припустити, що ферментовані молочні продукти мають нейропротекторну дію.

“Вони можуть використовуватися для лікування і навіть запобігання прогресуванню зниження когнітивних функцій, що спостерігається при деменції та хворобі Альцгеймера”.