Доктор Берг розповів про приховані причини появи зайвої ваги. Справа не лише у харчуванні.

Якщо у вас є зайва вага, і ви думаєте, що причина його появи лише у харчуванні, то ви помиляєтесь. Колосальне значення також має фактор стресу.

«Уявіть собі, що кожна негативна емоція важить певну кількість грамів чи навіть кілограмів. А тепер згадаєте, скільки разів на день ви відчуваєте стрес?», — каже експерт.

Стрес – це і неприємності на роботі, і неполадки в сім’ї, і навіть хамство в громадському транспорті до вас. Більше того, навіть перегляд негативних новин це теж фактор стресу! Пам’ятайте про це, коли вмикаєте телевізор.

Від стресу наш організм захищається за допомогою гормону кортизолу, що виробляється наднирниками.

Стресувати та виробляти кортизол – це нормально. Гормон стресу допомагає нам вижити. Але коли стрес стає занадто багато, організм вже просто не справляється за допомогою тих механізмів, які були закладені в нього природою. Стрес ми починаємо заїдати, часто робимо це за допомогою солодкого.

Людина, що перебуває в постійному стресі, стає дратівливою, незібраною, їй складно сконцентруватися, порушується сон, у результаті це відбивається навіть на зовнішньому вигляді — формується так званий наднирковий тип статури.

Його головні ознаки – скупчення жиру в ділянці живота, в’яла шкіра, знижене лібідо, астма, алергії, задишка, потяг до солодкого. Жир у разі організм сприймає, як подушку безпеки.

Щоб відновити нормальний обмін речовин і повернути тіло у здоровий стан, потрібно насамперед звернути увагу на наднирники, що втомилися, відрегулювати рівень кортизолу. А вже після цього займатись харчуванням та дієтою.