Доктор Берг розповів про приховані причини появи зайвої ваги. Справа не лише у харчуванні.

Якщо у вас є зайва вага, і ви думаєте, що причина його появи лише у харчуванні, то ви помиляєтесь. Колосальне значення також має фактор стресу.

«Уявіть собі, що кожна негативна емоція важить певну кількість грамів чи навіть кілограмів. А тепер згадаєте, скільки разів на день ви відчуваєте стрес?», — каже експерт.

Стрес – це і неприємності на роботі, і неполадки в сім’ї, і навіть хамство в громадському транспорті до вас. Більше того, навіть перегляд негативних новин це теж фактор стресу! Пам’ятайте про це, коли вмикаєте телевізор.

Читайте також:  Бажаєте спалити жир на животі? Їжте ці п'ять продуктів щодня

Від стресу наш організм захищається за допомогою гормону кортизолу, що виробляється наднирниками.

Стресувати та виробляти кортизол – це нормально. Гормон стресу допомагає нам вижити. Але коли стрес стає занадто багато, організм вже просто не справляється за допомогою тих механізмів, які були закладені в нього природою. Стрес ми починаємо заїдати, часто робимо це за допомогою солодкого.

Людина, що перебуває в постійному стресі, стає дратівливою, незібраною, їй складно сконцентруватися, порушується сон, у результаті це відбивається навіть на зовнішньому вигляді — формується так званий наднирковий тип статури.

Його головні ознаки – скупчення жиру в ділянці живота, в’яла шкіра, знижене лібідо, астма, алергії, задишка, потяг до солодкого. Жир у разі організм сприймає, як подушку безпеки.

Читайте також:  Три прості поради фармацевта покращують захист від зараження застудою та грипом

Щоб відновити нормальний обмін речовин і повернути тіло у здоровий стан, потрібно насамперед звернути увагу на наднирники, що втомилися, відрегулювати рівень кортизолу. А вже після цього займатись харчуванням та дієтою.