Лікар-дієтолог Барбі Буль вважає, що середньостатистична доросла людина може випивати в день до 230-350 мл кави. Однак, на її погляд, завжди необхідно спостерігати за поведінкою організму після чергової дози кофеїну, адже кава – напій, який не раз називали ключем до довголіття, має свої побічні ефекти.

Вплив на гормональні зміни

Багато пацієнтів Буль – жінки у віці 40 років. З цієї причини фахівець вважає, що важливо знати про вплив кофеїну на гормональні зміни. “У середньому віці, коли естроген, прогестерон і тестостерон починають ставати нестійкими, тривога, порушення сну і навіть серцебиття є частими проблемами, навіть якщо раніше їх не було”, – пояснює вона. “Кофеїн – це стимулююча речовина, і це може подвоїти всі ці симптоми”. Іншими словами, якщо перименопауза або менопауза вже викликають у людини занепокоєння і безсоння, кофеїн, найімовірніше, змусить його відчувати себе ще гірше, пише EatThis.

Читайте також:  Медики розповіли про користь щоденного вживання родзинок

Порушення сну

Занадто велика кількість кофеїну зазвичай викликає проблеми зі сном, зазначила ще один лікар-дієтолог Емі Горін. За її словами, дослідження 2013 року показало, що люди стикалися з порушеннями сну після вживання кави за три години і шість годин до того, як відправитися в ліжко.

Розлади шлунка

Крім того, за словами експертів, занадто велика кількість кави може викликати проблеми з шлунково-кишковим трактом. Серед них-діарея і навіть кислотний рефлюкс.

Залежність і звикання

Кава має майже наркотичний ефект, кажуть фахівці. Це означає, що його вживання має прямий вплив на організм. Якщо людина звикла до щоденного припливу кофеїну, то при пропуску чергової порції напою він може відчути головний біль, дратівливість і надмірну сонливість. У дослідженні 2012 року вчені порівняли наркотичну та алкогольну залежність. Вони виявили, що регулярно п’ють каву стикалися з грипоподібними симптомами, включаючи втому, нудоту і головний біль, після 16 годин утримання, частіше, ніж люди, які не п’ють каву зовсім.

Читайте також:  Експерти розповіли, скільки м'язів можна набрати за місяць

Вплив на психічне здоров’я

Дослідження 2018 року показало, що надмірне споживання кофеїну може не тільки саме по собі викликати симптоми тривоги, але і посилювати існуючі психічні розлади – тривожні розлади, розлади сну або розлади харчової поведінки.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News