Відомий експерт в області довголіття, доктор Сінклер, розповідає про способи продовження життя за рахунок зменшення ризику небезпечних захворювань.

Австралійський біолог, доктор філософії Гарвардського університету, Девід Сінклер, рекомендує для продовження життя практикувати певні звички. На думку експерта, ці практики допомагають знизити ризик раку, високого кров’яного тиску, ожиріння, хвороб серця.

Переривчастий пост. Переривчасте голодування має на увазі, що людина може обходитися без їжі деякий відрізок часу – наприклад, більшу частину дня. Доктор Сінклер констатує, що тривала пауза голоду активізує фізіологічні процеси, що «включають» гени довголіття, що змушують організм боротися зі старінням і хворобами. Біолог нагадав, що дослідження на плодових мушках і мишах показують: якщо збільшити час відмови від прийому їжі, це в підсумку збільшує тривалість життя.

«У випробуваннях на мишах ті тварини, яких годували через день, в середньому жили на 12 відсотків довше, ніж миші, яких годували щодня», – навів приклад вчений.

Він додав, що життя гризунів при переривчастому голодуванні було продовжено завдяки зменшенню маси вісцерального жиру і поліпшенню роботи імунної системи.

Уникнення цукру, простих вуглеводів. Експерт заявив, що їх часте споживання негативно впливає на здоров’я незалежно від того, страждає людина ожирінням чи ні. За словами біолога, велика кількість з’їдається цукру позитивно корелюють з віковими захворюваннями, включаючи діабет і серцеві захворювання, в той час як “зниження вмісту цукру в раціоні може уповільнити старіння людей, запобігаючи метаболічним захворюванням і покращуючи загальний стан здоров’я”.

Більше зелених листових овочів. Їх щоденне споживання – один з простих, притому ефективних способів поліпшити здоров’я, забезпечивши профілактику раку. Зелені овочі багаті унікальними сполуками, званими глюкозинолатами, які розпадаються з утворенням протиракових сполук, а також містять борються з раком флавоноїди і каротиноїди. У свою чергу, “такі овочі, як броколі та капуста, багаті поживними речовинами, які допомагають поліпшити захист організму від хвороб серця та раку”.

Отримання ресвератрола. Даний антиоксидант міститься в деяких продуктах харчування: серед них-виноград і ягоди насичених синіх, бордових, фіолетових відтінків, гіркий шоколад і какао, горіхи і арахіс. Деякі дослідження свідчать, що ресвератрол здатний активувати ген «довголіття» SIRT1, що підвищує виживаність клітин. Інші його переваги для здоров’я включають захист від високого кров’яного тиску, зниження схильності хвороб серця, ожиріння, поліпшення чутливості до інсуліну.