Експерт з продуктів побутової хімії Ольга Кириллова: добавки, що містяться в складі пральних порошків, можуть бути токсичними для організму.

Фахівець розповіла в інтерв’ю, що використання різних засобів для прання – порошків, кондиціонерів, відбілювачів тощо – вимагає дотримання певних правил.

Але в побуті такі правила часто порушуються: мало хто читає інструкцію на упаковці і слідує написаному. Ось приклад: кондиціонери для білизни часто використовуються як освіжувачі повітря. Таке «легковажне» ставлення до цих засобів може бути дуже небезпечним для людського здоров’я.

“Через добавок кондиціонер може проникати у волокна тканини і накопичуватися в них, що викликає не тільки алергічну реакцію, а й негативно впливає на дихальні шляхи, слизові оболонки”, – попередила Ольга Кириллова.

Що стосується пральних порошків, в них можуть додаватися сполуки, що добре видаляють плями, але потенційно небезпечні для організму.

«Найбільш токсичні та небезпечні – катіонні добавки. При потраплянні в організм вони можуть призвести до отруєння, алергічної реакції, нудоти», – сказала експерт.

Крім того, небезпечні відбілювачі для білизни. Через вміст гіпохлориту натрію вони можуть стати джерелом подразнення шкіри і слизових, дерматитів.

Додатково Кириллова порадила з великою обережністю вибирати й інші побутові хімікати для дому – для миття посуду чи збирання. Всі вони здатні викликати небажані реакції, містити в собі потенційно токсичні для організму компоненти, до того ж які мають властивість накопичуватися.

Експерт акцентувала увагу на універсальних миючих засобах – їх склади можуть бути дуже агресивними:

«Для розширення сфери застосування до їх складу включені розчинники, сполуки аміаку, дезінфікуючі компоненти, а також численні поверхнево-активні добавки»