Італійський експерт з харчування Джакомо Аструа (Giacomo Astrua) пояснив, скільки насправді можна їсти сиру без шкоди для фігури. Зокрема, перш за все варто звернути увагу на витриманість продукту.

За словами фахівця, найчастіше сир вживається неправильно, виходячи з кількості. Продукт нерідко використовується в якості тертої приправи до макаронів, додається до овочів при запіканні в духовці. Сюди ж відносяться салати і пироги. Дієтолог Джакомо Аструа попереджає, харчовий виріб слід розглядати як самостійну другу страву, таку як м’ясо, риба, яйця або бобові.

Найкраще рішення – їсти сир приблизно 2-3 рази на тиждень. Разова порція повинна становити близько 50 г для зрілих варіацій, 100 г для свіжих, більш висока доза в другому випадку пояснюється тим, що в них міститься більше води, і, отже, концентрація калорій нижче.

Дієтолог нагадав про склад сирів, зокрема, вони багаті насиченими жирами, натрієм, холестерином, всіма поживними речовинами, потенційно шкідливими для серцево-судинної системи, якщо приймати їх у кількостях і з частотою, що перевищує вказані вище норми. Як правило, вони є жирною їжею, яка, якщо її не контролювати, може сприяти набору надмірної ваги і ожирінню.

Що стосується користі, кисломолочні продукти багаті кальцієм, необхідним для здоров’я кісток і багато чого іншого, і являють собою відмінне джерело білка. Незамінні амінокислоти не менш важливі для організму.

Ідеальним варіантом вживання сиру служить поєднання його з овочами, додав експерт по харчуванню. При дотриманні рекомендацій він принесе тільки користь.