Експерт з харчування Вейн Джонас з Джорджтаунського університету розповів, як досягти психічного благополуччя за допомогою їжі. Однією з порад є відмова від їжі, що сприяє запаленню.

За словами фахівця, їжа наповнена змістом і емоціями. Це може бути позитивний зв’язок, що має відношення до сім’ї, традицій і комфорту. Їжа також здатна бути засобом шкідливого самолікування для маскування або полегшення негативних емоцій, таких як стрес, гнів, депресія, тривога, розчарування або самотність.

Небезпека, яка супроводжує цей тип харчування або переїдання, включає в себе ожиріння і більш високий рівень запалення в організмі, що загрожує тривалим або хронічним болем. Досягти ж психологічного благополуччя, наприклад, допомагає повільний прийом їжі без відволікаючий факторів, таких як телевізор.

Згідно з останніми дослідженнями, люди автоматично скорочують кількість з’їденого, якщо просто використовують меншу тарілку, що слід взяти до уваги.

Наступна порада Вейна Джонаса – вести щоденник харчування, який допоможе розраховувати кількість з’їденого. Бажано замінити продукти з цукром або кукурудзяним сиропом на більш здорові варіації: цільні зерна, фрукти, овочі, боби, горіхи і насіння, так як вони різко не підвищують рівень цукру в крові і не сприяють запаленню.

Вода впливає не тільки на вагу, м’язову масу, здоров’я шкіри, функції нирок і кишечника, вона ж має пряме відношення до психічного благополуччя. Тому не варто ігнорувати рекомендації – випивати рідини не менше 2-х літрів в день.