Американські вчені з Університету штату Орегон виявили в пінному напої нові цілющі властивості. Представлені ними дані свідчать про те, що пиво допомагає знизити тиск, зменшити вагу та запобігти діабету, повідомляється в науковій статті, опублікованій в Scientific Reports.

Випробуваними вчених стали миші, яких тримали на так званій «західній дієті», типовому раціоні середньостатистичних американців. Для цього режиму харчування характерне вживання великої кількості жирів і калорій. У тварин внаслідок такої дієти розвинулося безліч проблем зі здоров’ям, включаючи головних ворогів американського охорони здоров’я – ожиріння і гіпертонія.

Але виявилося, що флавоноїд ксантогумол, який входить до складу пива здатний звернути назад негативний ефект занадто жирного раціону. Миші, що одержували ксантогумол, швидше відчували насичення при вживанні їжі, так як їх організм ставав більш чутливим до лептину – гормону, який сигналізує мозку, коли потрібно припиняти їсти і почати спалювати жир. Відповідно, тварини задовольнялися меншою кількістю їжі, що природним чином і зменшувало обсяг поглинаються жирів.

Також було виявлено, що ожирілі від харчування миші, які одержували гідрогенізовані похідні ксантогумола, демонстрували зниження інсулінорезистентності. Інсулінорезистентність – це несприйнятливість до інсуліну, який відіграє принципово важливу роль у процесах засвоєння вуглеводів організмом, стабілізації рівня цукру в крові, апетиту і жироотложения. Висока інсулінорезистентність корелює зі збільшеним ризиком появи діабету.

Вчені тестували на гризунах ксантогумол XN і два його похідних – DXN і TXN. «Отримані похідні виявилися навіть ефективніші за оригінал. Особливо потужно в аспекті чутливості до інсуліну проявило себе з’єднання TXN. Дане з’єднання рятувало від негативних наслідків жирного раціону печінку тварин», – повідомили автори дослідження.

Джерело: MedikForum