Кава не тільки не завдає шкоди, а може стати частиною раціональної, здорової дієти, – кажуть експерти і посилаються на новітні наукові дослідження. Відповідно, споживання кави в кількості 3-5 чашок на день дає бажані фізіологічні ефекти.

Як пояснила д-р н. Регіна Вєжєська з Інституту харчування на прес-конференції, організованої Фондом “Фізична активність і здоров’я харчових продуктів”, метою якої було скасування міфів про негативний вплив кави на здоров’я, IZiŻ протягом багатьох років визнає позитивний вплив кави на організм людини саме тому він поставив свою каву в 2016 році на піраміду “Здорове харчування”, змінивши – графічну форму рекомендацій щодо харчування польського населення.

Експерт також підкреслила, що багато досліджень показують, що кава не призводить до зневоднення організму, оскільки вона має лише мінімальний сечогінний ефект. Крім того, пиття невеликої кількості кави перед фізичними вправами не тільки не зневоднює, але також позитивно впливає на здатність організму зростати.

У свою чергу, проф. Артур Мамкарз, заступник декана другого медичного факультету Варшавського медичного університету та керівник 3-го відділу внутрішньої медицини та кардіології II WL WLUM підкреслив, що з огляду на сучасні дослідження, звичка пити помірну кількість кави 3-5 чашок на день не підвищує ризику гіпертонії, оскільки відбувається розвиток толерантності організму до дії кофеїну, відповідального за підвищення артеріального тиску.

Існують також позитивні новини для людей похилого віку, оскільки регулярне споживання кави, як видається, має захисний ефект від розвитку нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера та Паркінсона.

– За останніми дослідженнями споживання кави скорочує приблизно на 20 відсотків ризик розвитку цих захворювань, – підкреслює доктор Славомір Муравєц, член Головної ради польської психіатричної асоціації.

Вчений додає, Європейський орган з безпеки харчових продуктів дійшов висновку, що існує причинно-наслідковий зв’язок між 75 мг кави (кількість, що знаходиться в чашці середньої кави) та підвищеним рівнем уваги та настороженості.