Високим людям більшою мірою, ніж низькорослим, загрожує варикозне розширення вен – це встановили американські вчені з Стенфордського університету. Результати їх дослідження опублікував на своїх сторінках журнал Circulation.

“Ризик варикозу корелює зі ростом людей, і вищий він у високих”, – заявили фахівці після проведення генетичного аналізу понад 400 тисяч осіб.

Дослідники вивчали їх генетику в спробах дізнатися, чи існують гени, що підвищують ризик виникнення варикозу. В результаті вони встановили: гени, що визначають появу варикозу, дійсно існують – таких виявилося 30. Наявність високого зросту і включення якихось із цих генів практично гарантує захворювання вен варикоз і тромбоз, переконалися вчені.

Читайте також:  Високий холестерин: знайдено горіх, який здатний знизити його за кілька годин

Відзначимо, що в числі інших факторів, що впливають на появу варикозу, фахівці називають вагітність, сидячий спосіб життя, літній вік, підвищені фізичні навантаження, куріння і носіння високих підборів. Незрозуміло чому в якості обставини, яка розташовує до хвороби не називається стать: відомо, що жінки страждають від варикозу набагато частіше за чоловіків (89 % проти 66 %).

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News