В цій статті ми розповімо, що робити і як правильно слідкувати за своїм здоров’ям при хворобах серця.

Слідкуйте за своїм харчуванням

Ваш вибір повинен бути на користь здорових продуктів, таких як пісне м’ясо, незбиране зерно, фрукти і овочі. Перехід на таке харчування забере у вас деякий час. Існують спеціальні програми для смартфонів або планшетів, які вам в цьому допоможуть. Деякі з них можуть сканувати інформацію на етикетках в продуктових магазинах, інші здатні аналізувати поживну цінність продуктів, які ви їсте протягом дня. Ви також можете звернутися до лікаря-дієтолога, який допоможе вам розібратися, які продукти найбільш корисні саме для вас.

Приділяйте час фізичним вправам

Відчуйте користь фізичної активності після тренувань. Не обов’язково займатися в залі, і тренування не обов’язково повинні бути довгими і складними. Можна розбити своє тренування на невеликі блоки. Деякі вправи можна виконувати навіть на роботі. Потрібно поговорити по телефону? Одягніть телефонну гарнітуру і ходіть під час розмови.

Слідкуйте за своїм настроєм

Якщо у вас серйозне захворювання, природно, що ви турбуєтеся, але якщо у вас депресія, необхідно звернутися за лікарською допомогою. Важливо залишатися активним, правильно харчуватися, а це важко робити, коли ви розбиті. Тому важливо розуміти, коли ви морально виснажені. Потрібно розпізнати ці ознаки і звернутися до лікаря. Лікування може включати фізичні вправи, консультацію терапевта, в деяких випадках лікарські препарати.

Читайте також:  4 неочевидні ознаки проблем з очима

радість

Перевірте ліки, які ви приймаєте

Деякі безрецептурні знеболювальні можуть сприяти розвитку інфаркту. Ібупрофен і напроксен відносяться до нестероїдних протизапальних препаратів, вони можуть впливати на здоров’я серця. Запитайте у лікаря, що потрібно приймати при частих болях.

Дозвольте собі трохи шоколаду

Шоколад в невеликих кількостях корисний для серця. Какао містить поживні речовини, в тому числі флавоноїди і антиоксиданти, які підтримують здоров’я серця. Краще вибирати темний шоколад без жирних інгредієнтів, таких як арахісове масло. Їжте на здоров’я, але постарайтеся не перевищувати рекомендовані норми – 30-60 грам в тиждень.

Шоколад

Робіть щеплення від грипу

Якщо у вас вже є захворювання серця, вашому організму важко боротися з грипом, через який ви піддаєтеся інфаркту або пневмонії. Щоб не заразитися грипом, робіть щеплення щороку до початку жовтня. Щеплення має бути саме у вигляді ін’єкції, а не у вигляді назального спрея.

Читайте також:  Літні вегетаріанці краще захищені від важкого коронавірусу
Зверніть увагу на свій храп

Ваш партнер скаржиться, що ви хропете уві сні? Можливо, у вас нічне апное, тісно пов’язане з хворобою серця. Потрібно стежити за собою і розуміти, коли ви погано висипаєтеся. Зверніться до лікаря. Можливо, потрібно буде провести аналіз сну в спеціальній лабораторії.

Зберігайте спокій і розслабляйтеся

Перш за все навчитеся знімати стрес і не переживати. Постарайтеся знайти для себе кращий спосіб зробити це, будь то медитація, молитва, фізичні вправи або ваше улюблене заняття. Спробуйте психологічні курси або групи підтримки для людей із захворюваннями серця.

Кидайте курити

Ви можете зробити це звичним способом, просто одним махом кинути палити, або використовувати ліки, що допомагають кинути палити, варіантів багато. Нікотин буває в різних видах, наприклад, пастилки, жувальні гумки, інгалятори. Також можуть допомогти таблетки або групи підтримки. Куріння електронних сигарет можливо не представляє такого ризику, як звичайні сигарети, але ви все одно отримуєте нікотин, який може пошкодити клітини серця.

Читайте також:  Печінка названа найкращим продуктом для підтримки організму в холоди

куріння

Уточніть, чи можна вам вживати алкоголь

З діагнозом серцевого захворювання вживати алкоголь потрібно в помірній кількості. Добова норма алкоголю для жінок – один келих спиртного, для чоловіків – не більш двох. Спочатку краще проконсультуватися у лікаря. Можливо, ви чули, що вино для людей із захворюваннями серця найкраще за всі інші спиртні напої, проте поки чітких доказів цьому не існує. Будь-який алкоголь у великих кількостях сприяє підвищенню рівня жиру крові і призводить до підвищення артеріального тиску і серцевої недостатності.

Слідкуйте за станом свого здоров’я

Артеріальний тиск, рівень холестерину, цукру в крові – це тільки деякі моменти, які ваш лікар повинен регулярно перевіряти. Лікарі можуть вимірювати тиск вдома у пацієнта, це допомагає зрозуміти, як він себе почуває протягом певного періоду часу. Деякі люди відчувають стрес під час медичного обстеження, в зв’язку з чим показання можуть бути завищеними. Якщо ви вимірюєте тиск вдома або в мобільних медичних пунктів, теж записуйте ці свідчення.