Ці фрукти відносяться до найпопулярніших і найдоступніших за вартістю в Україні, адже часом у наших магазинах вони коштують дешевше за картоплю. І ось їх дивовижні переваги для серця.

Мінерал калій необхідний підтримки загального стану здоров’я. Хоча збалансована дієта зазвичай містить достатню кількість калію, іноді можуть виникати проблеми через надмірне споживання натрію або побічні ефекти певних ліків. Підвищене споживання калію було пов’язане з нижчим ризиком серцево-судинних захворювань, таких як високий артеріальний тиск, інфаркти та інсульти.

Банани є багатим джерелом калію, який допомагає підтримувати рівень рідини в організмі та контролює переміщення поживних речовин та відходів у клітини та з них. Крім того, калій сприяє реакції нервових клітин та скорочення м’язів. Він підтримує регулярне серцебиття та допомагає зменшити вплив натрію на кров’яний тиск.

Не тільки калієм багаті банани, вони є добрим джерелом клітковини, фолієвої кислоти та антиоксидантів, таких як вітамін С, які корисні для здоров’я серця. Дослідження показало, що одержують багато клітковини у своєму раціоні менш схильні до хвороб серця, ніж ті, хто її не споживає. Крім того, любителі клітковини мали нижчий рівень ЛПНГ або «поганого» холестерину. ЛПНГ є фактором ризику серцевих захворювань.

А ще банани:

Допомагають контролювати рівень цукру в крові

Клітковина є однією з найважливіших поживних речовин, що контролюють цукор у крові. Банани багаті на розчинну клітковину і містять резистентний крохмаль. Він не перетравлюється організмом, і це може допомогти знизити рівень цукру в крові.

Підтримують здоров’я травної системи

Поліпшення травлення є одним із багатьох переваг харчових волокон для здоров’я. Банани, як стиглі, так і незрілі, містять клітковину, яка називається пектином, яка може позбавити від запорів. Пектин навіть був пов’язаний у деяких дослідженнях із профілактикою раку товстої кишки.

Сприяють зниженню ваги

Якщо ви намагаєтеся схуднути, можете додати банани до свого раціону. Почнемо з того, що вони містять відносно мало калорій та клітковину, яка пов’язана із зменшенням маси тіла та втратою ваги. Крім того, банани багаті на стійкий крохмаль, який добре насичує.

Містять антиоксиданти

Банани є чудовим джерелом дієтичних антиоксидантів. Вони включають аміни та флавоноїди – два різні класи сильних антиоксидантів. З цими антиоксидантами пов’язані численні переваги для здоров’я, зокрема зниження ризику серцевих захворювань та дегенеративних порушень.

Поліпшують здоров’я нирок

Декілька досліджень показали, що калій необхідний для підтримки хорошої функції нирок та контролю артеріального тиску. Банани є фантастичним дієтичним джерелом калію, який може бути корисним для підтримки функції нирок.