Лікар нутріціолог-дієтолог Анатолій Жигун перерахував, які вітаміни та корисні речовини найбільш важливі для жіночого здоров’я.

Експерт зазначає, що є три головні напрямки у цьому питанні, яких обов’язково потрібно дотримуватися. Перше – це жиророзчинні вітаміни плюс Омега-3.

«Нас цікавлять насамперед вітаміни групи D-D3, Е, К. Основний дефіцит припадає на D3 — це має величезні негативні наслідки. Найбагатше джерело цих корисних речовин — олія печінки тріски та будь-які жирні сорти риби», — каже фахівець.

Усього 10 г олії печінки тріски на добу достатньо, щоб мінімізувати дефіцити. Це стосується і жиророзчинних вітамінів і Омега-3. Тут важливо зазначити, що саме жири є головною умовою для безперебійної роботи гормональної системи. Без жирів що неспроможні нормально утворюватися статеві гормони.

Читайте також:  Піші прогулянки можуть сповільнити біологічне старіння

Багато жінок у гонитві за стрункістю відмовляються від корисних жирів, чим завдають своєму здоров’ю непоправної шкоди. Відмовлятися треба не від жирів, а від надлишку вуглеводів! Відсутність жирів збиває менструальний цикл, погано позначається на стані нігтів та волосся.

Другий важливий напрямок – це елементи, що впливають на роботу щитовидної залози: йод, цинк та селен. Приймати їх слід постійно, дозування призначає лікар.

І третій напрямок – мінерали: калій, магній, натрій. Достатня кількість цих речовин допоможе вирішити проблеми набряклості, нормалізувати роботу лімфи, зникнуть судоми. Працездатність покращиться.