Якщо після кожного Нового року ви набираєте кілька кілограмів, пора зрозуміти, що ви робите не так. Ми зібрали п’ять поширених помилок, через які з’являються зайві сантиметри на талії, і потім треба знову починати все спочатку.

1. Ви сидите вдома, бо на вулиці холодно

Якщо у ваші плани на свята входить тільки перегляд накопичених нових серіалів з кухлем гарячого чаю або чогось міцнішого і покалорійнішого, у нас для вас погані новини: в той день, коли ви будете вставати на роботу, ви прокинетеся з парою зайвих кілограмів. Відсутність будь-якої фізичної активності — навіть короткої прогулянки до магазину і назад — уповільнює метаболізм, а значить, негативно позначається на фігурі. Тому радимо одягтися тепліше і скоріше вийти на вулицю — дослідження показують, що прогулянки в холодну пору року сприяють збільшенню вироблення енергії і тим самим краще спалюють жир, особливо бурий, від якого важко позбутися.

Читайте також:  Корисні продукти, які запобігають передчасному старінню
2. Ви їсте від нудьги

Їсти

Перша звичка породжує другу — ви сидите вдома, відмовляєтеся кудись виходити і тому сумуєте. Саме від неробства, а не від голоду, як можна подумати, вас постійно тягне до всього солодкого, шкідливого і жирного. Вірний спосіб уникнути цього — знайти собі якесь інше заняття, крім перегляду смішних відео і новорічних фільмів. Наприклад, виберіться на каток або освойте катання на лижах — вам сподобається!

3. Ви пізно лягаєте спати

Спати

Звичка лягати і вставати в один і той же час часто виходить з-під контролю під час новорічних канікул, а відновити режим після свят не так-то просто. Більш того, порушуючи свій сон, людина найбільш схильна до набору зайвих кілограмів — апетит посилюється і нескінченне бажання що-небудь з’їсти не пропадає ні на хвилину. За порушенням сну слід порушення регуляції ліпідного обміну, звідси і з’являється тяга до висококалорійної їжі. Тому постарайтеся все-таки лягати вчасно, навіть якщо по телевізору показують нову серію про Шерлока Холмса.

Читайте також:  Чим корисні продукти з високим вмістом білка
4. Ви перестаєте пити воду

Пити воду

Протягом усього року ви виробляли цю звичку і не забували пити воду кожен день, але на канікулах вирішили розслабитися і зовсім забули про існування цієї рідини. Не так давно ми зруйнували міф про те, що кожній людині необхідно пити вісім склянок води в день, але ось про її користь і необхідність для організму ніхто не сперечається. Вода бере участь чи не у всіх хімічних процесах і в тому числі регулює обмін речовин, а його швидкість — як ви вже знаєте — безпосередньо впливає на кількість відкладеного жиру. Якщо постане вибір між солодким соком і простою водою, ми сподіваємося, тепер ви приймете правильне рішення.

Читайте також:  За рівнем змагальності жінки не відрізняються від чоловіків
5. Ви не контролюєте, що і скільки їсте

Їсти

Під час свят ми їмо буквально все, що бачимо, не замислюючись про те, що шлунок вже давно повний і що в нових джинсах стало затісно. Звичайно, кожен вирішує для себе сам, що, скільки і коли їсти. Але якщо ви хочете зберегти фігуру і не виявити на вагах страшні для вас числа після канікул, постарайтеся не забувати про три головні прийоми їжі, легкі перекуси, контролювати розміри порцій та мінімізувати споживання шкідливої їжі. А інакше навіщо ви тоді худнули до Нового року?

Джерело: The Challenger

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News