Новаторські методи лікування раку вже на горизонті, але профілактика завжди важливіше лікування. Не всі надії втрачені на цьому фронті. Численні дослідження, що проводилися протягом багатьох років, показали, як можна знизити ризик захворювання раком, поліпшивши своє харчування. Частково це пов’язано з дослідженнями, які показують, що певні продукти можуть збільшити ризик розвитку смертельної хвороби.

У дослідженні Центру епідеміологічних і статистичних досліджень (CRESS), оцінювалися передбачувані зв’язки між споживанням ультра-обробленої їжі і ризиком розвитку раку.

Для дослідження дослідники проаналізували дані про 104 980 учасників у віці не менше 18 років (середній вік 42,8 року) з французької когорти NutriNet-Santе.

Читайте також:  Кава, яка вживається без цукру, допомагає скинути вагу

Дослідження NutriNet-Santе було організовано для вивчення взаємозв’язку між харчуванням і здоров’ям. Дані про споживання їжі були зібрані з використанням повторюваних 24-годинних записів про харчування, призначених для реєстрації звичайного споживання учасниками 3300 різних продуктів харчування.

Оцінено зв’язки між споживанням ультра-обробленої їжі та ризиком загального раку, раку молочної залози, передміхурової залози та колоректального раку.

Що з’ясували дослідники?

Споживання ультраобробленої їжі було пов’язано з більш високим загальним ризиком раку і ризиком раку молочної залози.

“Ці результати залишалися статистично значущими після поправки на кілька маркерів поживної якості раціону. Надоброблені продукти виробляються в основному з речовин, витягнутих з харчових продуктів, таких як жири, крохмалі, додані цукри і гідрогенізовані жири”, — пишуть дослідники.

Читайте також:  Надмірний прийом мелатоніну може спричинити 4 проблеми зі здоров'ям