Із зайвою вагою найкраще боротися швидкою ходьбою, а тренувати серце і дихальну систему можна за допомогою бігу підтюпцем.

Коли біг на шкоду

Біг – це найпоширеніший вид спорту, який з роками стає все більш популярним. Все більше людей, особливо в теплу пору року, виходять у парки і стадіони з метою пробігтися підтюпцем кілька кілометрів.

Безперечно, людина, яка регулярно займається бігом, отримує від цієї вправи багато користі. Під час заняття кров інтенсивно забезпечується киснем, тренуються м’язи, виявляється корисне навантаження на серце і спалюються калорії, що дозволяє тримати себе у формі. Однак цей вид фізичних навантажень приносить і чимало шкоди, особливо якщо займатися ним неправильно. Так в міських умовах часто доводиться здійснювати пробіжки на асфальті, що призводить до травмування стопи і хребта. Коли під час бігу ви інтенсивно пересуваєте ногами, то настає момент, коли обидві ноги «відірвані» від землі, після чого всією вагою ви приземляєтеся на одну ногу. При кожному такому приземленні хребет відчуває сильне навантаження, і тривалі заняття найчастіше призводять до відчутних травм, особливо якщо у вас зайва вага.

При ходьбі хребет не відчуває навантаження, так як ноги завжди контактують із землею, що дозволяє уникнути важкого приземлення. Таким чином, якщо ви налаштовані на тривалі заняття спортом, і ви в цій справі ще новачок, то віддавайте перевагу швидкій ходьбі, хоча б на перших порах, поки ваші м’язи не зміцніють.

Як боротися із зайвою вагою?

Останнім часом багато вчених сходяться на думці, що для спалювання жиру швидка ходьба краща, ніж біг. Чому так? Розраховано, що ефективне спалювання жирів відбувається при певному рівні частоти серцевих скорочень (пульсу). Якщо пульс дуже високий, то такий режим занять сприяє тренуванню дихальної, серцево-судинної системи, а також підвищенню витривалості. Однак тренування, при яких значно підвищується пульс, не сприяє спалюванню жиру. Звичайно ж, ви без сумнівів досягнете певних результатів, однак вони вас не сильно порадують.

При ходьбі контролювати пульс нескладно. Ви з легкістю зможете регулювати темп занять, при яких ваш пульс досягне 120-140 ударів на хвилину, що відповідає оптимальному значенню, сприяє спалюванню жирових відкладень.

«Зручність» ходьби

Ще однією важливою перевагою ходьби є відносна зручність цього виду спорту в порівнянні з бігом. Ходьба досить легко може вписатися у ваш звичний графік. Наприклад, ви можете вийти на пару зупинок раніше і дійти на роботу або додому пішки. За продуктами не обов’язково йти у ближній магазин, а на свій поверх можна піднятися і по сходах.

Щоб активувати процес ліполізу (жироспаління), необхідно займатися аеробним навантаженням (біг, ходьба, плавання, велосипед або велотренажер і т.д.) не менше 50-60 хв. в день, інакше не буде результатів.

Ходьба з палицями

Скандинавська ходьба – вид спорту, який популяризується з кінця 90-х років і донині. Це швидка ходьба з палицями (по типу лижних), завдяки чому в процесі занять залучаються інші групи м’язів, на відміну від простої ходьби або бігу. На думку багатьох авторитетних лікарів і спортсменів, скандинавська ходьба вважається найкориснішим видом спорту. Цей вид фізичної активності тренує до 90% всіх м’язів тіла і спалює на 40-50% більше калорій, ніж при звичайній ходьбі. Цінність скандинавської ходьби ще й у тому, що при заняттях частина ваги спортсмена переноситься на палиці, що значно зменшує навантаження на хребет. Крім того, скандинавська ходьба тренує дихальну та серцево-судинну системи, а також істотно покращує координацію рухів.

Вирішуй сам

Чим зайнятися: бігом або ходьбою, це індивідуальне рішення кожної людини. Однак при виборі зважте всі «за» і «проти», і прийміть розумне рішення. Якщо у вас немає зайвої ваги, ви молоді і не страждаєте хронічними захворюваннями, то, звичайно ж, можете зайнятися бігом, однак за умови, що ви будете бігати на грунтовому покритті і в спеціальному взутті з амортизуючою підошвою. І не женіться за рекордами. Врахуйте, що робота на знос шкодить організму. Професійні спортсмени – це люди, які страждають букетом захворювань, зароблених під час тренувань, тому в заняттях важливо дотримуватися помірності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИ ЕФЕКТИВНО БІГ СПАЛЮЄ ЖИР?

ХОДЬБА І КАЛОРІЇ – ПІШІ ПРОГУЛЯНКИ І СХУДНЕННЯ

10 ВИДІВ ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ, ЯКІ ЗАМІНЯТЬ БІГОВУ ДОРІЖКУ