Традиційний чай, чорний, зелений або білий, сприятливо діє на серцево-судинну систему. Однак фахівці нагадують про те, що корисний і смачний напій можна отримати і з інших рослин.

Доктор тім Бонд, експерт міжнародної організації зі стандартизації (ISO) в області виробництва чаю, поділився з Netdoctor декількома рецептами трав’яних чаїв для здорового харчування.

Гібіскусовий чай виготовляється з темно-червоних тропічних квітів і відомий своїм терпким смаком. Доктор Бонд пояснив, що такий чай багатий потужними антиоксидантами і, як було доведено, корисний для здоров’я серця. Шість лабораторних досліджень показали, що цей чай позитивно впливає на серцево-судинну систему, особливо на артеріальний тиск. Також він може бути корисний для профілактики цукрового діабету.

Чай з ехінацеї часто використовують як засіб від застуди та грипу. “Дослідження, проведене за участю 95 осіб, показало, що від п’яти до шести чашок чаю з ехінацеєю в день при ранній появі симптомів застуди та грипу виявилися більш ефективними для зменшення симптомів у порівнянні з плацебо”, – розповів експерт.

Ромашковий чай вважається м’яким заспокійливим засобом, його добре пити перед сном. За словами доктора Бонда, заспокійлива дія рослини може бути пов’язана з антиоксидантом під назвою апігенін, якого багато в Ромашковому чаї. Ця речовина зв’язується зі специфічними рецепторами в головному мозку, які можуть зменшити занепокоєння і викликати сон.

Листя перцевої м’яти містять кілька ефірних масел, в тому числі ментол, ментон і лімонен. Традиційно чай з цієї трави використовували для допомоги при здуттях живота і розладах шлунка. Доктор Бонд розповів, що в 2011 році австралійські вчені підтвердили корисність перцевої м’яти при синдромі роздратованого кишечника..