Питання про кровообіг — одне з найбільш життєво важливих. Тому ігнорувати кров’яний тиск, особливо високий, вельми небезпечно для здоров’я. Більшість людей, як правило, звертають увагу на проблеми, пов’язані з підвищеним артеріальним тиском. Тим не менш, багато хто не знає про його серйозні симптоми. Слід обов’язково знати, що існує 9 прихованих і небезпечних ознак високого кров’яного тиску, і ігнорувати їх не розумно.

Симптоми високого кров’яного тиску
  • головні болі,
  • проблеми з диханням
  • оніміння кінцівок
  • кров у сечі
  • ослаблений зір
  • погана циркуляція крові
  • кровотеча з носа
  • запаморочення або туман у голові,
  • пульсація в області шиї або вух

Згідно з існуючими офіційними даними, понад 70 мільйонів американців страждають від високого кров’яного тиску, або гіпертонії. Але лише 52% людей з високим кров’яним тиском контролюють свій стан здоров’я, а 20% американців навіть не знають про це.

Про високий кров’яний тиск і його симтоми

Вище представлена симптоматика високого кров’яного тиску може мати відношення до різних недуг, тому потрібно бути гранично уважним. Наприклад, часто буває так, що проста задишка означає, що ви всього лише не у формі в даний період часу. Звичайне почуття втоми говорить про те, що ви просто втомилися від роботи в офісі або попрацювали більше звичайного.

По суті, симптоми високого тиску можуть здаватися настільки незначними, що навіть ваш лікар може їх пропустити. Діагностувати проблему кров’яного тиску може досвідчений лікар. Він не тільки розпізнає ваш стан на предмет наявності «тихого вбивці», але і зверне увагу на найменші зміни в самопочутті.

Що ж таке артеріальний тиск? Насправді, це просто звичайне число. Воно вимірюється тонометром. Його показники свідчать про тиск крові на стінки артерій, коли вона активно подорожує від серця до інших частин вашого тіла. Коли все йде гладко, ваше кров’яний тиск повинен бути в межах 120/80 (120-це систолічне число; 80 — діастолічне).

Зазвичай, проблема з тиском виникає тоді, коли це значення стає вище норми. Один високий показник ще не означає автоматично загальне підвищення артеріального тиску. Тут необхідний контроль з плином часу і тільки тоді лікар зможе оцінити стан здоров’я в цілому.

Якщо кров’яний тиск набагато вище нормального показника, то такий стан визначається як гіпертонічний криз. Можливі ускладнення в такій ситуації. Людина може навіть померти від серцево-судинного захворювання або інсульту.

Існує два механізми підвищення кров’яного тиску, які між собою мають певні відмінності. Перший обумовлений почастішанням серцебиття і супроводжується порушеннями в роботі серця. Що стосується другого, то він пов’язаний зі спазмами судин артеріального русла. В залежності від цього і переважають ті чи інші ознаки.

На зміну кров’яного тиску впливають: робота, зміна постави, стрес. Високий кров’яний тиск – небезпечний стан. Він може призвести до пошкодження серця. Наступні три правила здатні уберегти вас від високого артеріального тиску: вживання корисної їжі; зменшення споживання натрію; виконання фізичних вправ.

На сьогоднішній день це захворювання практично не виліковне. Але його можна ефективно контролювати за допомогою медичних препаратів. Голодування, спеціальна дієта і режим – ще один засіб підтримати свій організм у тонусі. Медичний контроль і комплексний підхід до цієї проблеми допоможуть досягти ремісії захворювання.

Джерело: HeadInsider