Серед можливих симптомів раку в початковій стадії експерти називають надзвичайну втому, схуднення, випадання волосся та інші зміни організму.

Існує ряд симптомів, які можуть бути можливими сигналами раку на ранній стадії, – вчені виявили це в ході досліджень.

Втома. Властива онкозахворюванням слабкість має властивість “паралізувати” людину, вона відчувається навіть незважаючи на відпочинок і достатній сон; аномальний занепад сил в разі раку викликає навіть невелике навантаження. За словами експертів, при розвитку раку товстої кишки, лейкемії розвивається відчуття непрохідної втоми.

Порушення сну. Безсоння може стати наслідком зростання злоякісної пухлини і згубного впливу цього процесу на організм.

Читайте також:  Лікар назвав 5 речей завдяки яким проживете на 10 років довше

“Якщо ви погано спите і не розумієте, в чому причина, – краще проконсультуйтеся з лікарем», – дають пораду фахівці.

Зниження ваги. Ще одним можливим симптомом раку в початковій стадії експерти називають несподівану, безпричинну втрату ваги. Вчені пояснюють, що розвиток злоякісного утворення змінює метаболізм білків, що змушує організм швидше втрачати енергію і недоотримувати поживні речовини.

Ущільнення. Виникаючі на тілі ущільнення обов’язково потрібно перевіряти у лікаря. Хоча вони часто виникають через скупчення рідини і бувають доброякісними, також можуть бути симптомом раку.

Зміни стільця і сечі. Експерти рекомендують звертати увагу на почастішання стільця, що чергуються запор і діарея, поява слідів крові, незвичайні відчуття болю.

Читайте також:  Кава, яка вживається без цукру, допомагає скинути вагу

Втрата волосся на тілі. Зменшення волосяного покриву-це теж можливий симптом раку.

Кашель. Якщо він супроводжується болем у верхній частині тіла, труднощами при ковтанні, як можна швидше запишіться на обстеження.

Підвищена температура. Захворювання раком може викликати постійний незрозумілий жар, симптом властивого йому запалення.

Незрозумілі зміни зовнішнього вигляду. На думку фахівців, краще обстежити будь-які дивні і тривожні зміни зовнішнього вигляду. Вони констатують, що раку часто буває властиво потемніння або освітлення шкіри.

Метастази. Онкологи пояснюють, що ракові метастази можуть зачіпати кістки, легені, мозок людини, провокуючи появу деяких симптомів – наприклад, мігрені, суглобового болю, задишки.

Читайте також:  Лікар попереджає про «фатальний» ризик побічних ефектів парацетамолу