Група вчених, очолювана біологом з Каліфорнійського університету в Ріверсайді, повідомляє, що препарат-ліганд рецептора естрогену, званий індазол хлоридом (IndCl), може поліпшити зір у пацієнтів з розсіяним склерозом (РС).

Дослідження були виконані на тваринній моделі РС. Вчені використовували IndCl для оцінки його впливу на демієлінізуючі аксони зорового шляху. Їх пошкодження є відповідальним за втрату зору у людей з МС. Лікування викликало ремієлінізацію і пом’якшило деякі пошкодження аксонів, що призвело до часткового функціонального поліпшення зору.

“Ми лікували мишей з розсіяним склерозом за допомогою IndCl на піку хвороби”,-розповідає Сіма Тіварі-Вудрафф, професор біомедичних наук в медичній школі Каліфорнійського університету в Ріверсайді і провідний автор дослідження.

Читайте також:  Названо 8 симптомів, за якими можна визначити підвищений рівень холестерину

Вчені підкреслюють, що якщо мозок сильно уражений, деякі з аксонів, які потенційно можуть відновити зорову функцію, виявляються надмірно пошкодженими.

“Є точка неповернення. У нашій статті підкреслюється, що для поліпшення зору на 75-80% лікування повинно починатися якомога раніше”, – відзначають автори.

Джерело: МедікФорум