Носогубні складки – це природний результат нашої міміки. Дві зморшки, що йдуть від куточків рота до крил носа, можуть з’явитися в досить ранньому віці. Особливо помітні «носогубкі» при широкій, щирій усмішці. Тому однією з основних причин появи носогубних зморшок вважають веселу вдачу і задерикуватий, сміхотливий характер людини.

Причини появи носогубних зморшок

За своєю суттю носогубні складки є глибокими зморшками і закладаються в м’язовому шарі дуже рано – вже в підлітковому віці. І якщо в молодості пружна шкіра приховує цю проблему, то з віком прояв носогубних складок стає все більш явним.

Поява складок в області носогубного трикутника – це, насамперед, доля людей усміхнених, емоційних, що володіють активною мімікою і артикуляцією. При посмішці щоки зміщуються ближче до носа, викликаючи ще більше поглиблення носогубних складок.

Також причинами виникнення носогубних складок можуть служити спадкові чинники, шкідливі звички, неправильний догляд за шкірою обличчя, різка втрата ваги, а також такі стоматологічні проблеми, як неправильний прикус і відсутність своєчасного протезування зубів. Процеси природного старіння шкіри, птоз м’яких тканин, зниження тонусу лицьової мускулатури сприяють поглибленню носогубних складок і роблять їх більш помітними.

Лицьова гімнастика проти носогубних зморшок

Піклуватися про стан свого обличчя краще заздалегідь, коли «носогубні» ще не стали занадто вираженими. Але навіть якщо носогубні складочки вже з’явилися, наш комплекс вправ допоможе вам значно зменшити їх вираженість.

1. Трубочка. Витягніть губи трубочкою і затримайте в такому положенні на декілька секунд. Після відпустіть м’язи, і знову напружте їх. Повторити вправу 5 разів;

2. Дуємо щоки. Наберіть повітря і переміщайте його між щоками від однієї до іншої, затримуючи в кожній півкулі на кілька секунд. Повторювати протягом хвилини;

3. Прибрати зморшки навколо рота відмінно допомагає правильне видихання повітря. Вдихніть через ніс, і потім різко випустіть повітря через рот. Дуже важливо під час видиху губи розслабити і витягнути трубочкою, розгладжуючи шкіру.

Після виконання гімнастики ви можете відчути невелике печіння або навіть втому в щоках – це добра ознака, значить вправа виконана правильно. Подивіться, як робить вправи для профілактики і розгладження носогубних зморшок засновник «Школи молодості» Галина Дубініна:

Фахівці рекомендують для більш швидкого ефекту перед виконанням лицьової гімнастики наносити на шкіру спеціальний антивіковий крем. Це допоможе більш активній циркуляції крові і ефективному відновленню еластичності шкіри обличчя.

І ще одна ефективна вправа на розгладження носогубних складок за японською методикою

Японці приділяють підвищену увагу здоров’ю взагалі, і здоровій шкірі особи зокрема. Це вони придумали «праску» для розгладження носогубних м’язів.

Носогубні складки: причини появи та профілактична гімнастика

Але ми хочемо вам розповісти про вправу, яку ви з легкістю зможете виконувати за допомогою підручних засобів, а саме звичайної пластикової пляшки.

Візьміть чисту пластикову пляшечку об’ємом до 0,5 літра, і наповніть її водою на третину. Якщо буде важкувато – можна і менше. Поставте пляшку на стіл, обхопіть горлечко губами і піднімайте її одними губами (а не зубами!).

Утримуйте пляшку на вазі протягом 20 секунд. Повторіть стільки разів, поки губи не втомляться. У міру зміцнення м’язів наповнення пляшки і час утримання можна збільшити до 60 секунд.

Носогубні складки: причини появи та профілактична гімнастика

У цій вправі, на думку японців, задіюються м’язи, які в звичайному житті не використовуються, так звані «собачі м’язи». Регулярно виконуючи дану вправу, ви приведете в здоровий тонус м’язи обличчя, а також візуально зменшите носогубні складки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОСНОВНІ КРОКИ ДО МОЛОДОСТІ І КРАСИ ШКІРИ

МАСКИ ДЛЯ ПРУЖНОСТІ ШКІРИ ОБЛИЧЧЯ

КІЛЬКА МІФІВ ПРО ДОГЛЯД ЗА БРОВАМИ