Експерти перерахували ліки, які відрізняються найбільшою затребуваністю в новорічні свята. Як правило, в Україні в цей період відзначається зростання популярності на засоби від застуди та грипу.

Наприклад, з середини грудня і першу половину січня попит на назальні мазі від застуди демонструє зростання на 66%. В тиждень продається майже 250 тисяч упаковок таких засобів, тоді як в інший час продажу зазвичай не перевищують 150 тисяч. Помітно збільшується і реалізація імуномодуляторів і порошків, що допомагають при симптомах ГРВІ та застуди. Частіше українці купують спрей від закладеності носа, відхаркувальні та муколітичні засоби.

У новорічні свята найкраще продається парацетамол, в тиждень попит може досягати до 1 млн упаковок, що на 14% вище звичайної популярності препарату. Лікарям в цю пору теж доводиться непросто, оскільки у громадян в передноворічний період загострюється ряд недуг. Нерідко звернення в лікарню в цю пору пов’язані з інтоксикацією, переїданням, алергією і т. д. Часто громадяни вважають за краще займатися самолікуванням.