Середньовічна селянська дієта була “набагато здоровішою”, ніж звичайні звички сьогоднішнього дня: в залишках 500-річного глиняного посуду виявлені залишки м’яса, листових овочів і сиру.

Англійські селяни в середні віки харчувалися комбінацією м’ясних рагу, листових овочів і молочних продуктів. Це більш корисний раціон, ніж сучасні дієти.

Вони вечеряли хлібом і так званим “білим м’ясом” – термін, використовуваний селянами, який включав масло і різні сири.
Бідні люди не могли дозволити собі делікатеси, наприклад, рибу, але наявність вівса і ячменю доводить, що вони мали доступ до вуглеводів у вигляді хліба.

Як проходив аналіз

Приготування їжі в горщиках було проаналізовано з використанням хімічних і ізотопних методів, щоб знайти докази, що відносяться до вмісту їх раціону. Фахівці з Брістольського університету визначили ліпіди, жири, масла і натуральні воски з кераміки.
Вони виявили, що дивно добре збалансована дієта селян могла б забезпечити їм повноцінне й адекватне харчування.

Читайте також:  Декілька ознак підказують, що виникло психічне виснаження

Доктор Джулі Данн з Брістольського університету сказала MailOnline:

“У середньовічного селянина була здорова дієта. Це, безумовно, набагато корисніше, ніж раціон оброблених продуктів, які багато хто з нас їдять сьогодні. Тушковане м’ясо (яловичина і баранина) з листовими овочами (капуста, цибуля-порей) забезпечило б білком і клітковиною і важливими вітамінами, а молочні продукти (масло і “зелені” сири) також забезпечують білком та іншими важливими живильними речовинами”.

Джерело: MailOnline