У спробі скинути вагу потрібно обов’язково враховувати інсулінемічний індекс продуктів.

Як з’ясувалося, людям, які намагаються скинути зайву вагу, варто з обережністю ставитися до молочних продуктів. Про це повідомив лікар-дієтолог, доктор медичних наук Олексій Ковальков.

Він звертає увагу, що, бажаючі схуднути люди приділяють особливу увагу складу, калорійності і співвідношенню білків, жирів і вуглеводів в продуктах. “Хтось орієнтується на глікемічний індекс їжі, — пише він в Instagram-акаунті. – Зате така характеристика, як інсулінемічний індекс, найчастіше не враховується!” Експерт вважає цей показник не менш важливим при складанні програми дієтичного харчування.

“Просто кажучи, інсуліновий або інсулінемічний індекс (ШІ) показує як підвищується рівень інсуліну в крові у відповідь на вживання певного продукту. Чим нижче цифри ШІ, тим менший інсуліновий відгук викликає ця їжа”, – пояснює експерт в харчуванні.

Читайте також:  Ці щоденні заняття допоможуть вам залишатися в хорошій формі та худнути безкоштовно

Дієтолог навів дані австралійського дослідження 1990-х років і пояснив, що стрибок інсуліну в організмі провокує не тільки їжа, насичена цукром і вуглеводами, а й білкові продукти, особливо молочні та бобові.

А ось багата жирами їжа на зразок оливкового і вершкового масла, бекону, сиру або арахісу, навпаки, не викликала швидкого викиду цього гормону.

“Підтримуйте нормальний рівень інсуліну в організмі і зберігайте здоров’я і довголіття!”,- дає він пораду на закінчення.

Джерело: МедікФорум