В Україні від свинячого грипу 2016 загинуло вже більше 30 осіб, і люди продовжують масово хворіти на грип. Основні скарги в цей раз – на високу температуру і сухий кашель. Поширене і небезпечне ускладнення грипу – пневмонія. До групи ризику по важкості перебігу грипу входять діти, літні люди, люди з цукровим діабетом, хронічними захворюваннями. Чи буде карантин в Україні в 2016 році з грипу?

Останні дні київські лікарі швидкої допомоги кажуть про часті в 2-3 рази кількості викликів: люди скаржаться на високу температуру і слабкість, сухий кашель.

У зв’язку з цим влада міста ухвалила рішення про введення карантину в школах і дитячих садах з 16 січня. Скільки днів триватиме карантин поки не уточнюють.

Раніше карантин у школах був оголошений в Слов’янську, Краматорську, Миколаївці. Діти не ходять також в дитячі сади. Це обумовлено особливим становищем в східному регіоні України. Відомо, що хронічний стрес значно знижує імунітет.

Найбільше смертей від грипу в початку 2016 року зафіксовано в Краматорську. Офіційно це 17 чоловік, але лікарі кажуть, про більш ніж 20 смертях. Розбіжності в цифрах пояснюють заниженням статистики, тому що не завжди грип в медичних документах називають саме грипом.

У Міністерстві охорони здоров’я України повідомляють, що епідемічний поріг поки не пройдений, тобто епідемії грипу в Україні поки немає. Про це заявив Олександр Квіташвілі 13 січня. Для того, щоб можна було говорити про епідемію, захворюваність на грип повинна бути не нижче 25%.

Карантин у школах і дитячих садах Києва допоможе знизити ризик захворіти на грип для дітей. Скільки днів карантин триватиме залежить від епід.сітуаціі, але мінімум це буде 5 днів. Чи буде оголошено карантин по грипу в інших великих містах України – залежить від того, наскільки швидко буде наростати темп зараження дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЗІГРІТИСЯ І НЕ ЗАХВОРІТИ, ЯКЩО ЗАМЕРЗ?

ПОМИЛКИ ПРИ ЛІКУВАННІ ГРИПУ