Експерти назвали кілька головних ознак раку передміхурової залози, які не можна ігнорувати. Відзначається, що в 10% випадків цей вид онкології закінчується смертельним результатом.

Рак передміхурової залози в більшості випадків росте дуже повільно. Дискомфорт зазвичай не виникає, поки пухлина не буде настільки великий, що почне тиснути на навколишні тканини, наприклад уретру. Через відсутність явних попереджувальних знаків регулярне обстеження для чоловіків у віці від 45 років є єдиним способом виявити рак на ранній стадії. Чим раніше виявляється рак, тим кращі шанси на одужання.

Розлад сечового міхура виступає одним з головних симптомів. Це може проявлятися слабким струменем сечі, болями або частими позивами до сечовипускання. Кров в сечі або спермі вважаються попереджувальним знаком раку передміхурової залози. Ці ознаки можуть також вказувати на запалення або інфекцію. Якщо в зв’язку з статевим актом виникають болі або порушення потенції, це теж привід відвідати лікаря. Коли збільшена простата натискає на кишечник, може виникнути біль при дефекації.