Вченим в ході досліджень вдалося встановити нову користь кави, яка полягає в підвищенні рухливість м’язів кишечника, а також придушенні зростання бактерій. Такі висновки зроблені фахівцями з США, що представляють Техаський університет.

В рамках експерименту піддослідним щурам протягом трьох днів давали як звичайну каву, так і без кофеїну. У цей час вчені відстежували мікробний склад фекальних мас гризунів, що показало скорочення кількості бактерій. Крім того, вплив 1,3-і 3-процентним розчином кави на культури кишкових мікроорганізмів в чашках Петрі провокував придушення зростання шкідливих мікроорганізмів.

У щурів після вживання кави м’язи в нижніх відділах товстого кишечника почали скорочуватися краще. Також напій запускав реакцію м’язів при впливі на тканини в умовах лабораторії, схожий ефект спостерігався і у випадку з кавою без кофеїну. Висновки вчених передбачають, що каву можна використовувати для лікування післяопераційного запору або при наявності кишкової непрохідності, але для більш точних результатів потрібні додаткові дослідження.