За даними British Heart Foundation, хвороби серця і системи кровообігу забирають щорічно мільйони життів. Дослідження виявили одну конкретну групу продуктів, яка може збільшити ризик смерті від серцевих захворювань на 40 відсотків.

У недавньому дослідженні було виділено, що ультрапастеризована їжа являє собою більш високий ризик смерті від серцевих захворювань у людей, у яких в анамнезі були серцеві напади.

Серцево-судинні захворювання зазвичай пов’язані зі згустками крові або накопиченням жирових відкладень в артеріях. Дослідження показало, що ультрапастеризована їжа може підвищити ризик смерті від усіх причин у людей з серцевими захворюваннями.

У дослідженні використовувалася класифікація NOVA для визначення продуктів з ультра-обробкою, яка описує цей тип продуктів харчування з використанням багатьох інгредієнтів, включаючи харчові добавки, оброблену сировину та інгредієнти, рідко використовувані в домашній кухні.

Перероблена сировина варіюється від гідрогенізованих жирів до модифікованих крохмалів, в той час як рідко використовувані інгредієнти були визначені як соєвий білок або м’ясо, що піддалося механічної сепарації.

Дотримання дієти, що складається з таких продуктів, є фактором високого ризику для людей з серцевими захворюваннями. Дотримання цієї дієти є “серйозною проблемою для громадського здоров’я”. Це означає, що якщо ви потрапляєте в категорію пацієнтів з серцевими захворюваннями, ви можете перейти на більш здорову дієту. Інші способи запобігти серцеві захворювання – від фізичних вправ до скорочення вживання алкоголю.