Експерти поділилися думкою про те, які продукти краще не мити перед приготуванням. Такими продуктами, зокрема, виявилися курка, яйця і гриби.

У вівторок, 10 вересня, на сайті відомства з’явилася стаття, в якій експерти назвали продукти, які не потребують миття, посилаючись на дослідження, проведене в США. Науковий проект фахівців Університету штату Північна Кароліна, який курувався Міністерством сільського господарства США (USDA), показав, що в ході миття даних продуктів хвороботворні бактерії, які мешкають на них не гинуть і у великій кількості поширюються по кухні. Наприклад, коли люди миють курку перед готуванням, в 25% випадків у них згодом діагностується гостра кишкова інфекція, викликана бактерією сальмонелою.

Читайте також:  Рідкісне прання простирадлів підвищує ризик трьох смертельних хвороб

«Знищити шкідливі бактерії можна виключно при тривалій термообробці», – підкреслили вчені.

Миття яєць експерти і зовсім назвали небезпечним. За їх словами, в цьому випадку у яєць можна пошкодити тонку водонепроникну оболонку, що захищає від проникнення мікробів. Що стосується грибів (куплених в магазині), то їх мити не потрібно, так як при цьому вони втрачають значну частину смаку і аромату.

Фахівці рекомендують замість миття просто протирати гриби вологою тканиною. Сильні забруднення на капелюшку за їхніми словами краще зрізати.

Чи потрібно мити сухофрукти і насіння, а також зелень в герметичній упаковці? Експерти констатують, що це «спірне питання». У випадку з цими товарами експерти порадили орієнтуватися на вказівки в маркуванні.

Читайте також:  Дієтолог назвав фатальну помилку охочих схуднути

Джерело: МедікФорум