Продукти, насичені жиром, рафінованими вуглеводами і кофеїном, перевантажують організм і позбавляють людину нормального сну, – про це заявили експерти Медичного центру Health Line (США).

Американські фахівці назвали три типи продуктів, які роблять сон поганим. Перший тип – все смажене. За словами експертів, жири і олії смажених страв дуже довго засвоюються організмом. Їх велика кількість в раціоні збільшує травну навантаження, що в умовах постійної звички веде до загального погіршення стану здоров’я. Порушення нормального сну – один з наслідків цього.

Крім того, смажені продукти можуть посилювати запальні процеси, провокуючи розвиток атеросклерозу, патологій серцево-судинної системи, раку, хвороби Альцгеймера.

Другий тип – продукти на основі білого борошна, які є багатим джерелом швидких вуглеводів, різко підвищують рівень цукру в крові. Швидке зростання цукру в крові спонукає організм вивільняти більше інсуліну, що привести до виділення адреналіну і кортизолу – гормонів, пов’язаних зі станом стресу, занепокоєння, паніки.

Третій тип продуктів, які позбавляють нормального сну, – містять кофеїн. Люди часто не помічають, що вживають його в надлишку – це виснажує нервову і серцево-судинну системи, в результаті «нагороджує» проблемами нічного сну. Важливо контролювати кількість кофеїну в другій половині дня – бажано відмовитися від його використання за 7 годин до сну, повідомили експерти.