Згідно з новим дослідженням, звуки, які будять людину вранці, можуть впливати на те, наскільки сонною і незграбною вона буде себе відчувати. Це з’ясували вчені з Австралії, що представляють Мельбурнський Королівський технологічний університет.

Якщо вірити висновкам фахівців, мелодійні сигнали будильника здатні посилити бадьорість вранці, в той час як різкі звуки пов’язані з підвищеним рівнем ранкової сонливості. Якщо людина прокидається неправильно, продуктивність її роботи в змозі знизитися, також підвищується ризик аварій. Важливим фактором може бути правильний сигнал будильника. Це особливо актуально для людей, які можуть працювати в небезпечних ситуаціях незабаром після пробудження, таких як пожежники або пілоти.

У дослідженні взяли участь 50 добровольців, які проходили спеціально розроблене онлайн-опитування. Кожна людина реєструвала, який тип звуку вона використовувала для пробудження, а потім порівнювала рівень своєї незграбності і неспання зі стандартними критеріями інерції сну.

Вчені припускають, що різкі сигнали за типом “біп-біп-біп” здатні порушити або збити з пантелику мозкову діяльність при пробудженні, в той час як більш мелодійний звук дозволить перейти до стан неспання більш ефективним способом.