Попит на високобілкові сніданки зріс, оскільки ті, хто худне, прагнуть скинути вагу. Експерти з харчування та фітнесу поділилися своїми порадами.

Кількість запитів до Google на протеїн збільшилася на 62 відсотки, зазначають фахівці. Останнім часом все частіше звучить думка, що схуднути без досить великої кількості білка в раціоні неможливо, і що вкрай необхідний білок для формування м’язів і спалювання жиру.

Зазначимо, що є протилежна думка, яка полягає в тому, що надлишок білка може зашкодити, наприклад, призвести до серйозних проблем із нирками. У будь-якому випадку, перш ніж внести серйозні корективи до свого раціону, слід порадитися з фахівцем, якому ви довіряєте.

— Будь-який прийом їжі та дієта в цілому, які, принаймні, містять достатню кількість білка, виявляться корисними для загального стану здоров’я та благополуччя людини з різних причин, незалежно від вашої мети, — зазначив британський тренер з ефективного харчування Бен Пул заявив.

За словами дієтолога Еда Тулі, протеїн – ідеальний спосіб розпочати день.

— Ми не накопичуємо білок в організмі, як вуглеводи та жири, тому надзвичайно корисно включати достатню кількість білка на сніданок після того, як ви не вживали його вночі. Білок є також поживною речовиною для насичення. Це дозволяє нам довше почуватися ситими і, ймовірно, зводить до мінімуму бажання перекусити, – зазначає експерт.

Багатий білком омлет або фріттату від фітнес-тренер Джека Форрестера.

— Мій улюблений сніданок, якщо я шукаю щось пікантне, — високобілкова фріттата чи омлет. Залежно від ваших загальних потреб у калоріях, ви можете досить легко маніпулювати з омлетом, щоб отримати достатню кількість білка, але без додаткових калорій жиру яєчного жовтка, — сказав він.

Інгредієнти:

  • Два – три цілих яйця
  • 100 мл яєчних білків
  • Нарізана цибуля / часник / помідори
  • 75-100 г яловичого / індички або курячого фаршу

Цю страву можна їсти гарячою, готувати порційно і зберігати в холодильнику, або навіть завернути в лаваш, додав Форрестер. Нагадаємо, що тренер працює зі спортсменами, чим, напевно, і пояснюється такий обсяг страви.

Білкова каша від тренера з кросфіту Джозі Бакстер.

Потрібно додати у вівсяну кашу сироватковий протеїн. Можна також додати корицю та фрукти для смаку.