Що відбувається у вашому організмі під час оргазму? Чому жіночий оргазм відрізняється від чоловічого? Яка фізіологія оргазму з точки зору науки? Відповіді на ці запитання читайте в нашій статті.

 1. Як можна описати оргазм
 2. Оргазм у жінок
 3. Види жіночого оргазму
 4. 10 фактів про жіночий оргазм
 5. Чоловічий оргазм: все просто
 6. 10 фактів про чоловічий оргазм
 7. Оргазм і еякуляція

Як можна описати оргазм

Оргазм – найкоротша і приємна фаза статевого циклу, яка триває всього кілька секунд. Але ці кілька секунд для людини є найвищим задоволенням, яке вона отримає при статевому контакті.

Описати оргазм досить складно. Це і досить загальні, і в той же час – специфічні індивідуальні відчуття. Залежно від фізичного стану, конституції, віку оргазм може відрізнятися. Також важливо і психологічне ставлення до партнера. Чим сильніше почуття, тим сильніший і яскравіший оргазм.

Вагінального оргазму НЕ існує. Це вигадані ідеї, що виникли на початку минулого століття з вини однієї багатої пацієнтки Фройда.

sex

Оргазм у жінок

Примітно, що ще 100 років тому багатьма лікарями висловлювалася думка, що жіночого оргазму не існує. Природно, сьогодні фахівців, що підтримують цю точку зору, ви навряд чи знайдете. Багато тверджень про жіночий оргазм були спростовані. В тому числі і поширену думку про різні типи жіночого оргазму. Так, не існує окремо вагінального оргазму, кліторного або маткового оргазму. Оргазм являє собою єдину реакцію, яка виникає у відповідь на стимуляцію різних ерогенних зон.

Під час оргазму жінки отримують приблизно одне і те ж: приємні відчуття в області клітора, які поширюються на всю область тазу, а також хвилеподібне тепло, яке розходиться від статевих органів по всьому тілу. При цьому відзначаються ритмічні скорочення м’язів піхви і тазового дна. У багатьох жінок під час оргазму «затуманюється» свідомість, що дозволяє відчувати себе в невагомості.

Правда, багато дівчат схильні обманювати себе і партнера. Багато жінок змушені імітувати задоволення під час сексу. Причиною може бути внутрішня скутість, невпевненість у собі або ж неуважність статевого партнера.

Види жіночого оргазму

Види жіночого оргазму

Розібратися в жіночому оргазмі виявилося набагато складніше, ніж у чоловічому. Про оргазм представників сильної статі мова піде нижче, а що стосується жіночого оргазму, то, як з’ясувалося, їх існує дуже багато, а саме – аж 17! Розповімо про деякі з них.

Кліторальний оргазм

Це найбільш популярний і обговорюваний вид оргазму у жінок. Досягти його можна стимуляцією клітора при мастурбації або під час повноцінного статевого акту. Як правило, під час статевого акту стимулюється клітор не активно. Якщо анатомічно у жінки клітор розташовується близько до входу в піхву, то його стимуляція відбувається активніше. В інших випадках парі слід підбирати відповідну позу або ж додатково стимулювати клітор рукою. Найбільш швидкий спосіб випробувати кліторальний оргазм – кунілінгус і масаж клітора. У практиці сексопатологів часто зустрічаються пари, де жінка не здатна відчувати оргазм через те, що під час сексу не відбувається стимуляції клітора. Бувають випадки, коли партнери навіть не знають, де розташований клітор.

Вагінальний оргазм

Цей вид оргазму досягається завдяки стимуляції піхви і деяких ерогенних точок. Цікаво, але до початку статевого життя багато дівчат не відчувають цього виду оргазму, а отримують задоволення тільки при стимуляції клітора. Проте з часом жінка починає відчувати вагінальний оргазм через пробудження деяких ерогенних зон піхви. Деякі жінки починають відчувати вагінальний оргазм після народження дитини. Вважається, що це пов’язано з тим, що при проходженні голови дитини по каналу відбувається зміни іннервації, і жінка в подальшому починає відчувати вагінальний оргазм. Відзначимо, що так відбувається не з усіма.

sex

Ерогенні точки у жінок

 • Лоб, мочки вух, повіки, губи, язик;
 • Шия, ямка над ключицею, центр плеча;
 • Область навколо соска і сам сосок, над грудьми, під грудьми, навколо сонячного сплетення, навколо пупка;
 • На внутрішній стороні зап’ястя;
 • Область талії і геніталій;
 • Внутрішня поверхня стегон і зовнішня верхня третина стегна;
 • Частина живота біля лобка, клітор, піхва;
 • Внутрішня область щиколоток;
 • Область під і між лопатками, підребер’ї, хребет;
 • Середина сідниць і під сідницями;
 • Область під коліном.
 • Оргазм при стимуляції точки G
Читайте також:  Що робить невролог? Поради від Інни Білань

Точка G розташовується на передній стінці піхви в 2-3 сантиметрах від входу. Тут є специфічні залози, які ще називають жіночою простатою. При стимуляції цієї області жінка може досягти дуже сильного оргазму. У більшості дівчат область точки G неактивна, і для того щоб жінка почала отримувати задоволення від її стимуляції цю область треба «розбудити». Досягається це регулярною стимуляцією точки G, після чого жінка починає відчувати яскравий оргазм. Це може статися після одного або декількох статевих контактів, при яких стимулювалася точка G. Оскільки кліторальний оргазм активізує всі інші ерогенні зони, то шукати точку G краще, коли дівчина вже досить збуджена або відчула кліторальний оргазм.

Струменевий оргазм

Це дуже яскравий і глибокий вид жіночого оргазму. Що відбувається при такому оргазм? Під час збудження параутретральні залози, розташовані в області точки G, набухають, а потім починають скорочуватися і видавлювати рідину. Таким чином, під час оргазму у жінки з піхви фонтанує рідина. Багато вважають, що це рідина виходить з уретри. Однак це не так. Під час струминного оргазму виділяється велика кількість піхвової рідини.

Жіночий оргазм точки А

На передній стінці піхви точкою G знаходиться точка А, при стимуляції якої можна досягти оргазму. Ця точка розташовується далі точки G. Іншими словами, якщо для стимуляції точки G достатньо ввести палець на 1-2 фаланги, то точка А стимулюється при зануренні середнього пальця на всю довжину. При цьому варто триматися передньої стінки піхви (долоня повинна бути розгорнута до себе). При введенні пальця ви досягнете точки його подушечкою. Для того, щоб стимулювати її притисніть до неї злегка палець і помасажуйте легкими ковзаючими рухами. Ця точка, як і точка G у більшості жінок спить. Стимулюйте її кожен раз, коли займаєтеся сексом. Так, з часом ця точка стане відгукуватися на стимуляцію і дарувати оргазм.

Глибокий вагінальний оргазм

Глибоко в піхві розташовується ще одна точка, яка часто стимулюється при анальному сексі. Розташована вона навпроти точки А. Щоб її досягти, потрібно пройти точку G, і ввести статевий член у піхву, досягнувши точки А або глибокої точки в піхві. При стимуляції цих точок статевим членом у жінки настає глибокий вагінальний оргазм. Однак, знову-таки, тут потрібно проявити терпіння, оскільки досягти такого з першого разу не вдасться.

Розвинені м’язи малого тазу допоможуть жінці досягти глибокого вагінального оргазму. Для цього потрібні тренування – вправи Кегеля для зміцнення м’язів піхви. При глибокому вагінальному оргазмі відбувається глибоке скорочення м’язів, а при оргазмі від точок G і А скорочуються більш дрібні м’язи. Тривалість глибокого вагінального оргазму може становити до 20 хвилин. Тобто, при його досягненні жінка відчує оргазм протягом всього статевого акту.

Оргазм матки

Матка також є м’язом, і якщо її скорочувати певним чином, то можна досягти оргазму. Правда, він буде не яскравим, а легким і ніжним. Для цього жінці потрібно лягти на спину, її статевий партнер долонею злегка прижимає область матки на животі, в той час як м’язи малого тазу партнерки будуть скорочуватися (з допомогою вправ Кегеля).

Множинний оргазм

На відміну від чоловіка, жінка здатна отримувати множинний оргазм. Як вже згадувалося вище, вагінальні оргазми підсилюють один одного, збільшуючи приплив збудження. Чим сильніша хвиля збудження, тим швидше і легше дівчині отримати чергову порцію оргазму. При цьому чоловікові потрібно докладати менше зусиль, ніж на початку процесу. Це і відрізняє жіночий оргазм від чоловічого. Чоловік після еякуляції втрачає збудження і не хоче сексу, а жінка після отримання оргазму бажає сексу ще сильніше. Отримати множинний оргазм вдається трохи більше 30% жінок. Тут багато залежить від партнера, прелюдій, психології та ряду інших обставин.

Читайте також:  Як формується та лікується кіста нирки

оргазм

10 фактів про жіночий оргазм

 1. Понад 70% жінкам доводиться регулярно симулювати оргазм.
 2. Лікарями було зареєстровано найбільшу кількість оргазмів у жінки, що становить 134 рази за одну годину!
 3. Для досягнення оргазму жінці потрібно 15-20 хвилин, в той час як чоловікові – близько 7 хвилин. Через різницю в фазах збудження і кульмінації у чоловіків і жінок досягти одночасного розрядки буває складно.
 4. Оргазм – ефективне болезаспокійливе. Якщо у жінки болить голова, то це не привід відмовлятися від сексу. Оргазм здатний знизити больові відчуття в суглобах, м’язах і зняти головні болі.
 5. Жінка може випробувати оргазм від сексуальних стимулів. Наприклад, деякі жінки можуть випробувати оргазмічні хвилі при заняттях спортом, стресах і інших заняттях.
 6. На кліторі міститься більше 8 тисяч нервових закінчень, що майже в два рази більше, ніж на голівці статевого члена у чоловіків.
 7. Під час жіночого оргазму у жінки в мозку вимикаються зони, відповідальні за хвилювання і страхи. Тому секс є прекрасним способом зняти стрес, тривогу і хвилювання.
 8. Оргазм раніше вважався одним з методів лікування істерії. При таких ситуаціях досягався оргазм за допомогою вібратора або навіть руки лікаря.
 9. Тривала відсутність оргазму після сексу може призвести до розвитку варикозного розширення вен, геморою, лейоміомі матки та інших захворювань. Крім того, відсутність оргазму може стати причиною настання ранньої менопаузи.
 10. За кілька хвилин до настання оргазму жіноча груди набухає і на кілька міліметрів збільшується в розмірах.

sex

Чоловічий оргазм: все просто

Що стосується чоловічого оргазму, то він набагато простіше жіночого. Він характеризується наявністю двох фаз: так званого «передоргазму» і власне оргазму.

Стадія передоргазму характеризується неможливістю стримати сім’явиверження. У жінок такої стадії немає. Вона в будь-який момент може перервати статевий акт.

Вже через кілька секунд після стадії передоргазму настає друга фаза – сім’явиверження. Завдяки ритмічним скороченням передміхурової залози і м’язів промежини відбувається викидання насіння. Час після першого м’язового скорочення і перед викидом сперми завжди складає 0,8 секунди. Пояснити наявність такого чіткого інтервалу вчені поки не можуть.

Що стосується відчуттів при чоловічому оргазму, то їх також досить складно описати. Спочатку в геніталіях виникає деяке тепло і тиск. Це супроводжується ритмічними скороченнями м’язів в області промежини і заднього проходу, що і забезпечує чоловікові досягнення найвищої точки насолоди.

Ерогенні точки у чоловіків

 • Мочки вух, повіки, губи, ямочка під нижньою губою, язик;
 • Груди, соски, навколо сонячного сплетення, навколо пупка;
 • Внутрішня поверхня стегон;
 • Вузький перехід між яєчками і анусом, вуздечка;
 • Криж і куприк;
 • Область під і між лопатками, підребер’ї, хребет.

він та вона

10 фактів про чоловічий оргазм

 1. Чоловічий оргазм – злагоджена робота органів. Досягається чоловічий оргазм при злагодженій роботі різних органів, а саме – статевого члена, передміхурової залози, насінних бульбашок і насіннєвих горбків.
 2. Тривала відсутність оргазму провокує розвитку раку. Вчені з Греції прийшли до висновку, що відсутність оргазму у чоловіків провокує розвиток раку молочної залози. Так, це вид раку у чоловіків зустрічається в 100 разів рідше, ніж у жінок, але чоловіки, які не відчувають оргазм, мають збільшений шанс захворіти таким видом раку. Як з’ясувалося, відсутність оргазму у чоловіків не таке вже й рідкісне явище. Наприклад, канадські соціологи встановили, що понад 40% чоловіків час від часу імітують оргазм, навіть якщо у них була еякуляція.
 3. Про швидкому сім’явиверганні. Це проблема носить психологічний характер. У кожного чоловіка на голівці статевого члена міститься однакова кількість нервових закінчень, і в сексології такого поняття як «швидка еякуляція» просто не існує. Проте така проблема може виникати при дисгармонії в сексі і в стосунках. Цікаво, але всього кілька слів грамотного психотерапевта здатні виправити цю проблему.
 4. Після оргазму чоловіки стають нечутливими. Чоловікам після сексу потрібен тимчасовий «перепочинок» перед наступним статевим актом. Така перерва може тривати від декількох хвилин до декількох годин. Чому так відбувається? Вся справа в тому, що після настання оргазму у чоловіків настає так званий рефракційний період – тимчасова втрата інтересу до продовження інтимної близькості. Тому навіть самі пристрасні коханці дратуються, коли жінки відразу ж після еякуляції стимулюють їх до подальшого сексу.
 5. Яскравість оргазму залежить від пози. Як відомо, чоловіки люблять очима, тому їм важливо дивитися на свою партнерку з правильного ракурсу під час сексу. У кожного чоловіка свої улюблені пози, які доставляють йому задоволення.
 6. Про раптову еякуляцію. У чоловіків може виникнути спонтанна еякуляція, наприклад, після перегляду еротичного фільму або журналів. Якщо це відбувається кілька разів, то може свідчити про таке захворювання, як сперматорея. Ця патологія обумовлена в’ялістю м’язів передміхурової залози. У такому випадку потрібно звернутися до лікаря.
 7. Чому чоловіки імітують оргазм. Причиною, чому чоловіки імітують оргазм, може бути стрес. При сильному нервовому хвилюванні, як правило, виділяється менше змащення, і головка стає сухою і дуже чутливою. У такій ситуації оргазм отримати складно.
 8. Швидкий секс. Часом чоловікам просто необхідний швидкий секс, який триває всього 2-3 хвилини. Наприклад, це потрібно після тривалого застою у відносинах. Якщо ж чоловік веде активне статеве життя, але в той же час часто бажає швидкого сексу, то причина, можливо, в психологічних особливостях.
 9. Чоловіки теж стогнуть. Майже половина чоловіків при досягненні оргазму схильні до бурхливих емоційних проявів. Під час оргазму вони стогнуть, по тілу можуть пройти судоми, а іноді вони навіть плачуть.
 10. Чоловічий егоїзм. Навіть якщо ваш партнер чудовий коханець, який всіляко намагається доставити вам задоволення, перед оргазмом він буде зосереджений лише на собі. У цей момент чоловіки зосереджуються тільки на собі, задають потрібний ритм і контролюють темп рухів. Ці явища виникають інстинктивно, тому ображатися на свого партнера не варто.
Читайте також:  Что лечит невролог

чоловік і жінка

Оргазм і еякуляція

Оскільки оргазм у чоловіків за часом збігається з сім’явипорскуванням, то багато хто сприймає ці поняття як синоніми. Однак це не зовсім так.

Справа в тому, що при традиційному сексі чоловік дуже швидко втрачає енергію через еякуляцію. Але не всі чоловіки знають, що оргазм і еякуляція це 2 різних процеси в тілі людини і за них відповідають дві різні зони мозку. І якщо чоловік навчиться розділяти ці процеси і контролювати їх, він зможе накопичувати сексуальну енергію при статевому акті і рухати її по зовсім іншим каналам і вона перестане закінчуватися разом з еякуляцією. Цей навик дозволить чоловікові отримувати багаторазові тривалі оргазми без еякуляції. Тобто чоловік може отримати оргазм, коли вдосталь задовольнить партнерку і задовольниться сам. У той же час такі техніки офіційною медициною не вітаються, так як вважаються шкідливими для здоров’я чоловіка.

Оргазм являє собою ритмічне скорочення м’язів в області статевих органів, що призводить до так званої «розрядки» і почуттю насолоди. Еякуляція – це процес викиду насіння, який іноді може супроводжуватися і без оргазму. Існує ряд як фізіологічних, так і патологічних станів, коли сім’явиверження не супроводжується оргазмом.