Чорниця – одна з найкорисніших ягід. У її складі присутні залізо, магній, вітамін С, марганець та каротин. Кожна з цих речовин має цілу низку корисних властивостей: дезінфікуючу, протизапальну та імуностимулюючу. Крім того, чорниця є природним антисептиком та антибіотиком.

Ці ягоди допоможуть вивести токсини з організму, а хімічні речовини, що містяться у чорниці, активують кровообіг у сітківці ока. Саме тому вважається, що чорниця – найкраща ягода для зміцнення зору.

Її також можна вживати при кишкових та шлункових розладах, оскільки вона допомагає виводити токсини та дезінфікувати організм. Цю ягоду рекомендують їсти і тим, хто страждає на ангіну або запалення верхніх дихальних шляхів. За допомогою чорниці можна регулювати рівень цукру в крові, причому допомогти в цьому можуть як сирі ягоди, так і відвар із чорничного листя.

З них часто готують усі можливі настої та відвари, які можна не лише пити, а й використовувати як розчин для компресів.

Чорниця універсальна та у кулінарії. Її можна додавати до випічки, сиру, морозива та інших молочних продуктів. Ця ягода відмінно поєднується з м’ясними салатами, де зазвичай додають виноград або ананаси.