Вісцеральне ожиріння небезпечне з точки зору зерна розвитку метаболічного синдрому (МС), цукрового діабету, серцево-судинних захворювань і навіть депресії. Жир такого типу утворюється на животі.

Взагалі в людському організмі є три основні види жиру:

  • білий підшкірний;
  • бурий;
  • вісцеральний.

Бурий жир корисний, він регулює роботу гормонів. У нормі його в організмі 1-2% від загальної кількості жиру.

Білий підшкірний жир становить приблизно 90% загальної кількості жиру. Це ті самі валики на боках, спині та стегнах. Загалом він потрібний як джерело енергії та захист від холоду, а також регулює обмін речовин. Головне – міра.

Вісцеральний (внутрішній) жир виявляється, що найнебезпечніше, всередині черевної порожнини і буквально обволікає внутрішні органи, здавлюючи їх. Він може бути навіть у відносної стрункої людини. Ось чому в сучасних дослідженнях говориться, що обсяг талії з погляду стрункості важливіший за кількість кілограмів.

Читайте також:  Названо спосіб схуднути за допомогою звичайних прогулянок

Чому утворюється вісцеральний жир?

  • Зайва вага.
  • Збій у роботі гормонів: інсуліну, лептину та кортизолу.

Зменшити шкідливий жир на животі допоможуть вправи та правильне харчування. Є одна конкретна страва для сніданку, яка може допомогти.

Їжа, по суті, є одним із ключових джерел появи вісцерального жиру, але вона також може бути протиотрутою. Дієтологи радять обирати на сніданок яйця.

Яйця містять білок у чистому вигляді, а це будівельний блок для здорового схуднення. Організм повільно розщеплює білки, а це означає, що ви довше відчуватимете ситість.

За даними Національної медичної бібліотеки, вибираючи продукти з високим вмістом білка, ви не відчуваєте голод довгий час, а рівень гормонів ситості та холецистокініна підвищується.

Читайте також:  Нове дослідження довело користь яєць для організму

Холецистокінін – кишковий гормон, що виділяється після їди, який допомагає травленню і знижує апетит. Говорячи науковою мовою, це нейропептидний гормон, що виробляється I-клітинами слизової оболонки 12-палої кишки.

Білок також знижує рівень гормону голоду, греліну. Грелін був відкритий як перший циркулюючий гормон голоду. Він впливає на збільшення кількості їжі та масу жиру, діючи на рівні гіпоталамуса.

Білок може прискорити метаболізм, що, своєю чергою, призводить до втрати вісцерального жиру.

Дослідження показало, що у людей, які дотримувалися високобілкової дієти, кількість вісцерального жиру швидко зменшувалась. У ньому брали участь понад 20 00 осіб. З’ясувалося, що більш високе споживання білка пов’язане з нижчим індексом маси тіла та меншим колом талії. Відмова від швидких вуглеводів давала позитивні результати за короткий час.

Читайте також:  Перші ознаки деменції, які з'являються у компанії друзів

Щоб збільшити споживання білка, ви також можете вибрати грецький йогурт, оскільки дані свідчать про те, що цей продукт також може допомогти позбавитися від вісцерального жиру.

Зазначимо, що високобілкова дієта має протипоказання. Порадьтеся з лікарем, перш ніж міняти свій раціон.