Міжнародні експерти запропонували маркувати сіль як сигарети, попереджаючи про її шкоду для здоров’я. На їхню думку, споживачі повинні знати про потенційну небезпеку.

Група західних учених виступила з ініціативою розміщувати на лицьовій стороні пачок солі продаються в магазинах, і на солонках, що стоять на столиках в ресторанах і кафе, попереджувальний напис. У ній повинно говоритися наступне «надлишок солі може привести до підвищеного кров’яного тиску і сприяти розвитку раку шлунка». Також має бути присутнім заклик обмежити вживання солі, вважають експерти.

Фахівці посилаються на дані ВООЗ, згідно з якими неправильне харчування часто є причиною передчасної смерті, і надлишок солі в організмі людини відіграє тут чималу роль.

За їх словами, тільки за 2017 рік надмірне споживання солі стало причиною більше трьох мільйонів випадків ранніх смертей у всьому світі. Всесвітня організація охорони здоров’я поставила собі мету – до 2025 року – обмежити споживання солі серед населення Землі на 30%.

Експерти додали, що надлишок солі в організмі призводить до зростання артеріального тиску, яке, в свою чергу, може призвести до інфаркту або інсульту.

Джерело: МедікФорум