Італійські експерти розповіли, які методи дозволять успішно впоратися з гіпертонією. Одним з головних способів боротьби є правильне харчування.

За словами фахівців, гіпертонія широко поширена і часто визначається неправильною дієтою, що погіршує стан здоров’я нирок, печінки, артерій, серця та ендокринної системи і є важливим фактором ризику розвитку інсульту, інфаркту міокарда, серцевої недостатності.

У зв’язку з чим першим і особливо важливим методом боротьби є правильний раціон. Слід мінімізувати вживання солі, цукру, м’яса, сиру, оброблених харчових виробів, жирних молочних продуктів, випічки, кави, вина і алкоголю в цілому. Віддавати перевагу слід фруктам і овочам, бобовим, горіхам, оливковій олії, цільнозерновим. В якості альтернативи солі рекомендується перейти на додавання в страви часнику, орегано, кмину, інших спецій.

Читайте також:  Про що може говорити сильна денна сонливість?

Не менш добре справляються з високим кров’яним тиском народні засоби. Особливо в цьому відношенні славиться гібіскус, що довели останні дослідження. Досить активно бореться з гіпертонією і рукола. Рослину можна додавати в салати і просто жувати.

Важливо відзначити, що в деяких випадках підвищення значень АТ залежить від використання, а іноді й зловживання деякими засобами, серед яких солодка, краплі для носа, протизаплідні таблетки. Припинення прийому стабілізує показники артеріального тиску. Вирішити проблему допоможуть і виключення факторів, що провокують гіпертонію: малорухливий спосіб життя, куріння, стрес. Важлива і нормалізація балансу калію і натрію в організмі, що досягається за рахунок відповідного харчування.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News