Поширені в побуті предмети можуть бути небезпечні, з їх використанням пов’язаний ризик розвитку потенційно смертельних захворювань у вигляді прикладів експерти наводять ряд таких предметів.

Як повідомляють «Известия», перше місце в списку поширених побутових предметів зайняли дезодоранти. В них містяться парабени. Деякі дослідження говорять про те, що ці хімічні речовини мають властивість накопичуватися в організмі і чинити на нього токсичну дію.

Також названі небезпечними фарби для татуювань і для волосся. Наявні дані свідчать, що у людей з татуюваннями набагато вищий ризик розвитку меланоми (рак шкіри) – цьому сприяє наявність кобальту і алюмінію в барвниках. Що стосується фарб для волосся, які проводили в 2017 голу дослідження фінські вчені констатували: серед жінок, які регулярно фарбують волосся, частіше діагностується рак молочної залози.

Можуть підвищувати ризик смертельних ускладнень і лаки для нігтів. Ці косметичні засоби містять в собі цілий арсенал хімікатів, включаючи толуол, формальдегід, дибутилфталат. Для клітин організму ці речовини токсичні, тобто вони здатні порушувати клітинну цілісність, що загрожує розвитком небезпечних процесів, включаючи онкологічні.

Крім цього, фахівці попереджають про небезпеку посуду з пластику і з тефлоновим покриттям. До складу тефлону входить перфтороктанова кислота, яка, як вважають деякі вчені, може вести до розвитку раку. Пластиковий посуд в свою чергу виділяє бісфенол-А, також вважається провокатором онкологічних захворювань.

Вказують експерти і на те, що будівельні матеріали виділяють радон і азбест – хімічні сполуки, здатні викликати рак легенів. Нарешті, незамінна в побуті меблі іноді просочується протипожежним складом, з-за випарів якого може розвиватися рак щитовидної залози.

Джерело: МедікФорум