Команда дослідників з Медичної школи при Університеті Тафтса в США встановила в ході перевірки здатності медикаментів згубно впливати на організм, що пробіотики можуть представляти собою загрозу для здоров’я. Ці фахівці прийшли до висновку про те, що пробіотики провокують розвиток більш важких кишкових інфекцій.

За словами вчених, в організмі людини живуть мільйони колоній кишкових бактерій, що взаємодіють один з одним. Прийом пробіотиків може зруйнувати баланс мікробіома, посприявши розмноженню тих бактерій, які не завжди володіють корисною дією на організм.

На користь такої думки свідчать результати експериментів на мишах. Та група тварин, яка вживала пробіотики, виявилася в підсумку більш сприйнятливою до інфекції, пов’язаної з бактерією Cryptosporidium parvum. Миші, яким не давали пробіотиків, які були захищені своїм імунітетом від цієї інфекції набагато краще.

Читайте також:  8 науково доведених ознак, що ви закохані

Крім того, наявні наукові дані свідчать: у людей застосування пробіотиків може сприяти екстремальному здуттю живота, а також порушень функції головного мозку. Автори дослідження визнали, що спочатку очікували побачити підтвердження сприятливого впливу пробіотиків на активність так званих «хороших бактерій», але виявилося, що це не так.

Джерело: МедікФорум