Експерти розповіли, наскільки може змінитися традиційний для людини раціон в майбутньому. На тлі розвитку науки, а також значного дефіциту ресурсів, має з’явитися чимало рішуче нових страв і методів їх виробництва.

За оцінками деяких вчених, вже до 2050 року кількість жителів планети збільшиться до 9 млрд осіб, що може спричинити брак необхідних для виживання ресурсів. На тлі цього м’ясо можуть почати виробляти в спеціальних біолабораторіях. Багато громадян будуть віддавати перевагу веганскій дієті, а деяка їжа і зовсім може виписуватися за рецептом лікаря для профілактики ряду захворювань. Значна кількість продовольчих товарів почнуть додатково збагачувати поживними речовинами. Наприклад, вже зараз є насичена цинком кукурудза або “поліпшені” залізом рис і батат.

Звичною стравою для людей майбутнього виявляться комахи, оскільки вони служать джерелом білка. Імплантація людині мікрочіпа дозволить стежити за показниками в організмі, попереджаючи про дефіцит тих чи інших мікроелементів. Крім їжі і таблеток, отримувати вітаміни стане можливим за допомогою спеціального пластиру, він буде насичувати носія через шкіру.

Не виключають вчені і надрукованих на 3D-принтері страв, які матимуть достатню кількість солі і спецій. Розшириться в меню людей і число морепродуктів, притому мова йде навіть про тих “морських тварюках”, які раніше вважалися неїстівними. Приміром, суспільству запропонують хрустких медуз, а молоко почнуть виробляти в тому числі з водоростей. Існує ймовірність того, що сільськогосподарські ферми будуть діяти навіть в космосі.