Звичайно, поставити діагноз може тільки лікар після обстеження. І кожен з цих симптомів може бути пов’язаний з абсолютно іншими станами організму. Паніки не потрібно, просто будьте уважні до здоров’я, щоб вчасно почути тривожні сигнали.

Хороша новина: раком головного мозку страждають приблизно 1% населення планета. Погана новина: як правило, пухлина розвивається «тихо»: захворювання не має яскравих, помітних симптомів і часто маскується під перевтому або головні болі. Тому дуже важливо знати основні прояви пухлини мозку — щоб вчасно помітити хворобу і вжити заходів.

Головний біль

На жаль, навіть лікар не завжди може відрізнити головний біль, викликаний мігренню, від тих, які спровоковані пухлиною. Але якщо болі мучать вас щодня, якщо вони тривалі, а інтенсивність постійно зростає — обов’язково зверніться до лікаря і попросіть його направити вас на дослідження головного мозку.

Порушення зору

Ще один «прихований» симптом, про який самі пацієнти можуть до певного моменту навіть не здогадуватися — порушення периферійного зору. Найчастіше цей симптом виявляють у себе ті, хто постійно водять машину — раптово поле огляду звужується і з’являються «сліпі плями». Як кажуть лікарі, найчастіше цей симптом може попереджати про утворення пухлини в районі гіпофіза.

Слабкість і сонливість

Моторна кора мозку відповідає в тому числі за роботу м’язів всього тіла. І якщо раптом в цій частині головного мозку утворюється пухлина, в результаті сигнали від мозку до м’язів можуть надходити з труднощами або не робити зовсім, і ви можете відчувати слабкість в кінцівках або відсутність больової реакції. Також побічним симптомом такого роду пухлин можуть бути постійне відчуття слабкості або сонливості.

Труднощі з підбором слів

Ще один поширений симптом пухлини мозку — труднощі з промовою. Причому, вони можуть проявлятися як у складності з підбором слів, так і в труднощі з власне розмовою — наприклад, заїкання, яке несподівано з’явилося може бути ознакою того, що у вас з’явилася пухлина. Якщо раптом вам стало важко знайти потрібне слово — це теж вагомий привід звернутися до лікаря.

Зміна поведінки

Гнів, тривожність, депресія – симптомом пухлини, яка розвивається також можуть бути різкі зміни в поведінці. Як зазначають медики, пухлина локалізована в лобовій частині мозку, що може викликати зміни в поведінці або навіть особи — якщо ви помітили щось подібне за собою або близькими, як можна швидше зверніться до лікаря.

Зниження слуху

Зниження слуху, труднощі в розпізнаванні мови і звуків — ще один симптом пухлини мозку. Крім того, симптомом, який повинен насторожити може бути дзвін або шум у вухах (або одному вусі). Якщо ви помітили у себе подібні симптоми, покажіться лікарю.

Труднощі із зачаттям або лактацією

Гіпофіз-частина мозку, яка контролює виробництво і рівень гормонів, в тому числі репродуктивних. І в тому випадку, якщо пухлина локалізована в гіпофізі, чоловіки і жінки можуть відчувати труднощі з зачаттям дитини, а жінки — з лактацією.

Втрата рівноваги

Ще одна важлива функція, яку виконує мозок і яка може бути порушена в разі утворення пухлини — це рух і збереження балансу. Якщо раптом ви помітили, що ви або хтось із ваших близьких почали «завалюватися» на убік при ходьбі, або відчувати труднощі з пересуванням у темний час доби, або часто втрачати рівновагу — обов’язково зверніться до лікаря!