Для того, щоб вилікувати варикоз, вам потрібно дотримуватися ряду правил. Всі вони пов’язані зі здоровим способом життя і спрямовані на те, щоб поліпшити кровообіг. Незважаючи на те, що існує безліч апаратних процедур і косметичних продуктів, які дозволяють усунути судинну сіточку, важливо слідувати деяким «правилами». Без цього ніяке лікування не буде ефективним.

Помітні вени являють собою не тільки естетичну проблему, але й показують, що порушений кровообіг. Тому, крім неприємного зовнішнього вигляду, варикозу як правило супроводжує відчуття тяжкості і навіть болі в кінцівках. Саме тому важливо своєчасно вжити всі заходи, щоб вилікувати варикоз!

Однак, у чому причина його появи? І як лікувати його природним чином? Оскільки багато хто страждає від цієї проблеми, ми відповімо на всі ці запитання нижче. Звичайно, щоб вилікувати варикоз, вам доведеться докласти зусилля. Дотримуйтесь рекомендацій, від цього залежить успіх лікування.

Що таке варикозне розширення вен?

Варикоз, або варикозне розширення вен — це поява сильно помітних, опуклих судин. Це відбувається з-за того, що клапани, які в нормі регулюють тиск у венах і направляють потік крові, слабшають. Варикоз може з’явитися де завгодно, але найчастіше він виникає в ногах.

Багато розглядають варикоз лише як косметичну проблему, адже фіолетові вени дуже псують зовнішній вигляд. Тим не менш, для багатьох в першу чергу — це проблема зі здоров’ям, тому що з варикозом тісно пов’язані багато інших проблем.

Читайте також:  Ці 2 добавки небезпечно приймати разом
Симптоми

Серед найбільш характерних симптомів можна зазначити:

 • Виступаючі вени темного кольору
 • Відчуття печіння та важкості в ногах
 • Біль і судоми в ногах
 • Свербіж в області уражених вен
 • Кровотеча з розширених вен
 • Пігментація шкіри або «затвердіння» вен
Чому виникає варикоз?

Коли венозні клапани перестають нормально функціонувати, відбувається порушення кровотоку. Кров насилу піднімається з ніг у серце. Оскільки відбувається застій крові у венах, вони запалюються. Саме такі розширені і запалені вени носять назву варикоз.

Хоча у багатьох випадках це пов’язано з генетичним фактором, стан часто ускладнюється через фізичне перенапруження і надмірної ваги. Крім того, найчастіше варикоз зустрічаються серед літніх людей.

Ось основні фактори, що впливають на його появу:

 • Ожиріння і надмірна вага
 • Вагітність
 • Неправильна постава при ходьбі
 • Довге знаходження в сидячому положенні і звичка схрещувати ноги
 • Різкі гормональні зміни
 • Хвороби системи кровообігу
Правила, яких ви повинні дотримуватися, щоб вилікувати варикоз

Ведіть здоровий спосіб життя — це найкраща профілактика появи варикозних вен і відмінне доповнення для будь-якого способу лікування. Вам потрібно всього лише внести деякі зміни в вашу повсякденне життя і позбутися від ряду «шкідливих звичок», які впливають на кровообіг.

Читайте також:  Ці рекомендації допоможуть при зайнятті спортом у спеку
1. Не сидіть довго в одному положенні

Якщо сидіти в одній і тій же позі протягом тривалого часу, це може погіршити стан при варикозному розширенні вен.

Якщо з якоїсь причини вам доводиться довго стояти або сидіти, радимо кожні кілька хвилин розминати ноги і міняти положення тіла.

2. Підніміть ноги

Дуже легка вправа, яка є відмінною профілактикою варикозного розширення вен — це підняття ніг.

Просто ляжте на спину і закиньте ноги на подушку чи підлокітник дивана, так, щоб вони були вище голови. Це допоможе розслабити м’язи і полегшить повернення крові у верхню частину тіла. Рекомендуємо лежати з піднятими ногами кожен день. Крім того, це допомагає розслабитися після завершення робочого дня.

3. Займайтеся спортом

Будь-який вид фізичної активності має багато переваг як в плані здоров’я, так для нормалізації ваги.

Якщо ви хочете вилікувати варикоз, рекомендуємо швидше записатися в спортзал.

4. Робіть спеціальний масаж

Одним з терапевтичних методів для стимуляції кровотоку в нижніх кінцівках є розслабляючий масаж.

Завдяки тому, що він покращує кровообіг, масаж є хорошим варіантом для боротьби з варикозним розширенням вен.

5. Приймайте холодний душ

Відомо, що гарячий душ розслабляє і знімає втому. У той же час холодний ефективно тонізує вени.

Читайте також:  Хірург назвав захворювання, що викликають набряклість

Таким чином, холодна вода допомагає зняти тягар і запалення в ногах.

6. Не носити облягаючий одяг

Фахівці не рекомендують носити тісний одяг, якщо у вас є варикозне розширення вен.

Більш того, такий одяг не рекомендується в цілому, так як вона перетискає тіло і перешкоджає поверненню крові від ніг до серця.

7. Правильно харчуйтеся

Дієта, багата Омега-3 жирними кислотами, антиоксидантами і клітковиною, може значно допомогти в лікуванні варикозних вен.

Продукти, що містять ці поживні речовини, оптимізують циркуляцію і захищають здоров’я серцево-судинної системи.

8. Уникайте вживання алкоголю і тютюну

Надмірне вживання алкоголю і тютюну має багато негативних наслідків для організму. Серед них проблеми з кровообігом і, отже, варикоз.

Токсини, що містяться в тютюновому димі осідають в артеріях і перешкоджають проходженню крові.

Підіб’ємо підсумок…

Здорові звички є ключовим елементом, якщо вашою метою є вилікувати варикоз. Звичайно, існує безліч професійних методів лікування, спрямовані на усунення варикозу. Однак запам’ятайте ці рекомендації. Вони не дозволять варикозу знову з’являтися.

Мова йде не про те, щоб слідувати їм пару місяців. Для того, щоб вилікувати варикоз і щоб профілактика була ефективною, вони повинні стати частиною вашого способу життя.