Ліцензований Консультант з алкоголю та наркотиків в Hazelden Betty Ford Джессіка Хоффман та експерт з поведінкового здоров’я Робін Барнетт з США заявили, що відмова від алкоголю має несподівані «побічні» ефекти. Вони позитивно впливають на стан здоров’я, в ряді випадків пригнічується розвиток раку.

Експерти відзначили, що вживання алкоголю і виникнення через нього хвороб є одним з основних факторів, яких можна уникнути. До того ж, міцні спиртні напої вражають імунну систему, збільшується ризик погіршення роботи серця і судин. Повна відмова від алкоголю призводить до загального оздоровлення.

Підвищується якість сну

Для людини вкрай важливо добре висипатися. Йдеться про відновлювальної фазі сну, коли мозок і тіло відпочивають після довгого напруженого дня. Разом з тим, вживання алкоголю перешкоджають даному процесу. Відмова від спиртних напоїв сприяє здоровому і якісному сну.

Читайте також:  Гіпертонія, інсульт і тромбоз: чим небезпечний дефіцит магнію

Знижується ризик розвитку деяких видів раку

При відмові від алкоголю знижується ризик розвитку онкологічного захворювання. За даними Американського онкологічного товариства, у випадках ураження раком людей не менше 6-8% випадків мають відношення до осіб, які зловживають алкоголем. Страждають печінка і підшлункова залоза, дані органи починають руйнуватися. Переробка алкогольного токсину викликає посилену роботу печінки і впливає на її прискорений фізичний знос.

Імунна система стає більш стійкою

Вкрай важливим питанням є наявність міцної імунної системи, що виконує захисні функції. Вона перешкоджає проникненню в організм інфекцій і бактерій. При вживанні алкоголю імунітет пригнічується, притупляється реакція на боротьбу з заразними хворобами, зростають шанси на проникнення і розвиток інфекцій всередині організму.

Читайте також:  Невролог назвав ознаку тривалості життя у чоловіків

Людині легше підтримувати здорову вагу

Особи, які відмовилися від алкогольних напоїв, мають можливість контролювати свою вагу, не допускаючи повноти. Спиртні напої вважаються калорійними, з цієї причини громадяни, які вживають їх, ризикують поповнити. До того ж, алкоголь провокує переїдання, що призводить до появи зайвих кілограмів.

Знижується ризик серцево-судинних захворювань

Відмова від алкоголю знижує навантаження на серце і судини, поряд з цим, мінімізується небезпека захворіти на цукровий діабет, так як багато спиртні напої містять цукор. Зайва кількість глюкози в крові впливає на розвиток серцево-судинних захворювань. Утримання від алкоголю мінімізує небезпеку, за рахунок цього підтримується артеріальний тиск і зменшується ймовірність серцевої недостатності.

Читайте також:  Британський лікар стверджує, що одна година перегляду телевізора так само шкідлива для здоров'я, як куріння

Печінка стає здоровішою

Відмова від вживання спиртного оздоровлює печінку, так як даний орган, переробляючи значні дози алкоголю, уражається цирозом. У ряді випадків печінка також страждає ожирінням. Неприпустимо захоплюватися алкоголем через значну шкоду для даного органу.

Джерело: eatthis.com

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News