Вчені з Медичного коледжу Бейлора з’ясували, що багато людей, приймаючи аспірин, шкодять своєму організму. Ризики, пов’язані з прийомом препарату, переважують користь, яку він може принести пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями. У дослідженні взяли участь близько 68 тисяч пацієнтів, розповідає The Westside Story. Виявилося, прийом аспірину при серцевому нападі небезпечний приблизно для 10% з тих людей, кому його призначають. Решті 90% препарат здатний допомогти.
[ads1]

17% жінок і 5% чоловіків брали аспірин без необхідності. Тим часом, даний препарат може призводити до шлунково-кишкових кровотеч і геморагічного інсульту. Ці побічні ефекти смертельно небезпечні. Також існують люди, які п’ють аспірин, щоб захистити себе від серцевого нападу. Однак замість цього у них підвищується ризик виникнення побічних ефектів.

Вчені радять лікарям використовувати спеціальний калькулятор для визначення того, чи варто призначати аспірин тому або іншому пацієнтові. Необхідно враховувати вік, етнічну приналежність, стать, рівень холестерину, наявність діабету, відомості про прийнятих препаратах і куріння. Тобто, потрібно оцінювати не тільки ризик серцево-судинних захворювань, але і ймовірність виникнення побічних ефектів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
АСПІРИН ПРИНОСИТЬ БІЛЬШЕ ШКОДИ, ЧИМ КОРИСТІ

ВЧЕНІ СКАСУВАЛИ АСПІРИН – ВІН НЕБЕЗПЕЧНИЙ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

ВЧЕНІ НЕ ЗМОГЛИ ДОВЕСТИ КОРИСТЬ АСПІРИНУ