Високий рівень холестерину може збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, тому показник важливо контролювати. При цьому про холестерин існує багато міфів і помилок. Три з них розвіяли фахівці.

Будь-який холестерин шкідливий

Не весь холестерин шкідливий для організму. Тіло потребує холестерину для виконання важливих завдань, таких як вироблення гормонів і побудова клітин. Для транспортування холестерину по судинах використовуються спеціальні білки-ліпопротеїни. Існує два типи ліпопротеїнів.

  • ЛПНЩ (ліпопротеїни низької щільності) іноді називають “поганим” холестерином-складають більшу частину холестерину в організмі. Високий рівень ЛПНЩ підвищує ризик серцевих захворювань та інсульту.
  • ЛПВЩ (ліпопротеїни високої щільності) або “хороший” холестерин – переносять холестерин назад в печінку. Потім печінка виводить його з організму. Високий рівень ЛПВЩ може знизити ризик серцевих захворювань та інсульту.

Високий холестерин можна відчути

Насправді високий рівень холестерину зазвичай не має ознак або симптомів, і людина може довгий час не знати про перевищення показника. Тому важливо перевіряти рівень холестерину, йдеться на сайті Центрів з контролю і профілактики захворювань США (Centers for Disease Control and Prevention, CDC).

Вживання в їжу продуктів з високим вмістом холестерину не підвищить рівень холестерину

Лікарі стверджують, що тут не все так просто. Зазвичай продукти з великою кількістю холестерину також містять багато насичених жирів. Вони можуть підвищити рівень холестерину. Сюди відносяться і продукти тваринного походження, в тому числі червоне м’ясо, масло, сир.

Замість цього рекомендується включити в раціон продукти з великою кількістю клітковини (наприклад, вівсянку і боби), а також корисні ненасичені жири (авокадо, оливкова олія, горіхи).