Лікар-ендокринолог Олександра Данієлян розповіла, до яких наслідків може призвести нестача в організмі йоду.

Всі знають, що йод потрібен насамперед для здоров’я щитовидної залози. Насправді, його потребує не тільки щитовидка. І дефіцит йоду може призвести до дуже плачевних наслідків.

Гормони щитовидної залози відповідають за регуляцію багатьох важливих біохімічних реакцій в організмі, за обмін речовин. Нестача йоду призводить до зобу щитовидної залози, розумової відсталості, зниження статевого розвитку, затримки зростання, зниження IQ. Також виявлено зв’язок між недостатнім споживанням йоду та доброякісними захворюваннями молочної залози», — каже фахівець.

Чи можна отримати достатню кількість йоду з продуктів харчування? Можна, і найчастіше цього достатньо. Але є періоди, коли потрібне додаткове споживання йоду. Це періоди вагітності та грудного вигодовування.

Найбільше йоду міститься у рибі, морських водоростях, креветках, молочних продуктах (молоко, йогурт, сир), йодованій солі. Йод можна також отримати з харчових добавок, зазвичай вони випускаються у формі йодиду калію або йодиду натрію.

Багато вітамінно-мінеральних комплексів також містять йод. Хороший ефект дають харчові добавки йодожержа ламінарій (водоростей).

Експерт зазначає, що у групі ризику перебувають люди, які не вживають йодованої сіль. Додавання йоду в сіль – найпопулярніша стратегія боротьби з дефіцитом йоду.