Шотландські вчені з’ясували, яке захворювання змінює стан здоров’я назавжди. Коли приплив крові до серцевого м’яза переривається або блокується, вона відчуває нестачу кисню, що викликає серцевий напад.

Він може стати поворотним етапом в житті людини, після якого пацієнту доведеться пристосовуватися до кінця життя. Шотландський благодійний фонд серцевого нападу та інсульту підтвердив, що стенокардія може розглядатися як одне з найпоширеніших наслідків.

Якщо у людини розвивається стенокардія після серцевого нападу, це спосіб серця подати знак, що йому не вистачає кисню. Однак такі напади не призводять до незворотного пошкодження серця. Тимчасова нестача кисню зазвичай проходить, коли приймають ліки.

Напад стенокардії може виникнути під час фізичного навантаження, відомої як стабільна стенокардія. Нестабільна стенокардія, з іншого боку, виникає, коли кровопостачання серця сильно обмежена. В результаті напади стенокардії трапляються все частіше, а активність людини знижується.

Такого роду напади можуть тривати до 10 хвилин, що може відчуватися по-різному: тяжкість, здавлювання, тупий біль у грудях. Гнів, переживання, стрес і надмірні фізичні вправи також можуть стати тригерами для нападу стенокардії, передає Express.